lily88
A întrebat pe 15.05.2011, la 07:16
Buna ziua,
Am aparut in ordinul privind aprobarea redobândirii cetăţeniei române,cu domiciliul stabil in Romania.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac mai departe,trebuie sa ma programez la Bucuresti pentru depunerea juramantului,sau sa astept sa fiu programata de ei?
Am aparut in ordinul privind aprobarea redobândirii cetăţeniei române,cu domiciliul stabil in Romania.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac mai departe,trebuie sa ma programez la Bucuresti pentru depunerea juramantului,sau sa astept sa fiu programata de ei?
Răspunsuri (3)
MissDevilla
#1
trebuie sa urmaresti lista cu cei aparuti in lista ptr depunerea juramantului de pe site-ul cetatenie.just.ro
A răspuns pe 15.05.2011, ora 15:03
lily88
#2
Dar stiam ca cei cu domiciliul in Moldova trebuie sa se programeze la ambasada din RM, cei cu domiciliul in Romania nu trebuie sa se programeze la Bucuresti pentru depunerea juramantului?
A răspuns pe 15.05.2011, ora 19:08
MissDevilla
#3
eu am depus acum pe 9 mai juramantul la bucuresti, eu tot am domiciliul stabil in romania. eu m-am regasit in lista care apare sistematic pe site-ul de care ti-am zis,nu trebuie sa te programezi tu,cei de la Bucuresti te programeaza automat.
A răspuns pe 19.05.2011, ora 16:55