LadyOxana
A întrebat pe 26.05.2011, la 11:24
Vreau sa intreb daca cunoasteti pe cineva ,sau daca a facut cineva transcrierea certificatului de nastere la vre-un oficiu de stare civila din Romania? de ce intreb: fiindca cand am depus juramantul la Bucuresti mi s-a spus sa merg la primaria din M-Ciuc ,asa am si facut fiindca stau de 5 ani aici si am si carte de rezidenta,ei bine acolo mi-au primit documentele dar peste doua sapt m-am dus fiindca nu ma mai sunau,mi-au spus ca mi-a fost respinsa cererea din motiv ca nu am permis de sedere permanenta,ati mai intanpinat asemenea probleme?
Răspunsuri (2)
olea
#1
salut,eu am patit la fel in Iasi,si maine merg in Balti sa-mi transcriu certificatul de nastere
A răspuns pe 02.06.2011, ora 16:09
LadyOxana
#2
Olea,daca te rog frumos ma anunti si pe mine cum a fost la Balti ,ai rezolvat sau nu? sincera sa fiu ,si eu la fel vroiam sa fac.........
A răspuns pe 04.06.2011, ora 14:13