caliope
A întrebat pe 09.06.2011, la 17:06
Poate sa ma ajute cineva:am depus o cerere pentru extrasul certificatului de casatorie a buneilor,si OSC nu-mi pot elibera actul, pentru ca nu-l gasesc cu anul indicat,mi-au spus sa merg la judecata,,,ce lagatura are judecata aici si care e procedura,ce trebuie sa fac mai departe???
Răspunsuri (4)
alondra
#1
sa stii ca in dosar se accepta o negatzie (adica,iti da de la OSC un aviz in care se indica ca casatoria sau nasterea, sau decesul ,ori divortul persoanei/lor nu exista).daca mai ai ceva intrebari intreaba....
A răspuns pe 09.06.2011, ora 23:20
caliope
#2
cum decurge procesul cind depui dosarul?i-ti pun careva intrebari sau numai verifica actele?
A răspuns pe 12.06.2011, ora 18:03
alondra
#3
nu te intreaba nimic (asta la Bucuresti,ca eu acolo le-am depus),trebuie numai sa ai toate actele asezate in ordinea corespunzatoare in dosar ca de altfel te intorc inapoi sa ti le asezi conform ordinei,....si evident sa i toate actele originale corecte sa nu ai greseli in ele.....sa mearga toate dupa o familie sau un nume....
A răspuns pe 12.06.2011, ora 18:39
caliope
#4
MULTUMESC CA-MI RASPUNZI,,DAR EU VOI DEPUNE LA NOI DOSARUL,,NU STII CUM E AICI?SI INCA CEVA,CARE ESTE ORDINA DE ASEZARE CORECTA,ACTELE TREBUIESC CAPSATE SAU PUSE INTR-UN FAIL?
A răspuns pe 14.06.2011, ora 15:49