CiKs
A întrebat pe 10.06.2011, la 07:54
Buna! Deci, vreau si eu sa intru la medicina in RO., spuneti-mi va rog in ce orase e mai ok sa dau, ce medie e necesara si daca trebuie sa dau si eu examenul de admitere(in caz ca da, atunci unde?)??? Multumesc anticipat!
Răspunsuri (3)
pceolka
#1
citeste atent metodologia, basarabenii nu sustin examen de admitere, admiterea se face pe baza de dosar :)
in primul rand ar fi ok sa astepti sa vezi cate locuri se ofera in fiecare oras si dupa aia sa faci planul strategic unde sa aplici, deoarece de ex. eu anul trecut am vrut sa aplic la Cluj la medicina, dar nu s-au oferit locuri la UMF Cluj pt basarabeni :)
in primul rand ar fi ok sa astepti sa vezi cate locuri se ofera in fiecare oras si dupa aia sa faci planul strategic unde sa aplici, deoarece de ex. eu anul trecut am vrut sa aplic la Cluj la medicina, dar nu s-au oferit locuri la UMF Cluj pt basarabeni :)
A răspuns pe 10.06.2011, ora 15:13
CiKs
#2
Multumesc mult!
A răspuns pe 10.06.2011, ora 21:20
miha20
#3
poate la iasi...se ofera destule locuri si facultatea e pe locul II dupa calitatea si pregatirea studentilor
A răspuns pe 13.06.2011, ora 15:40