DumitruGodina
A întrebat pe 16.06.2011, la 17:25
Buna,
Spuneti-mi, va rog, este necasar ca unele documente pentru dosarul de inscriere sa fie autentificate de ambasada sau de misiunile diplomatice ale Romaniei din R.Moldova?
Si in ce perioada va fi concursul de admitere a tinerilor din R.Moldova ?
Spuneti-mi, va rog, este necasar ca unele documente pentru dosarul de inscriere sa fie autentificate de ambasada sau de misiunile diplomatice ale Romaniei din R.Moldova?
Si in ce perioada va fi concursul de admitere a tinerilor din R.Moldova ?
Răspunsuri (7)
alondra
#1
nu nu e nevoie sa ti le autentifice......si de fapt tre sa vezi ce spune institutia de invatamant la care vrei sa mergi si la fel,pe site-ul institutiei este stipulat perioada de admitere.
A răspuns pe 17.06.2011, ora 10:22
DumitruGodina
#2
Deci daca nu trebuie sa le autentifice atunci de ce scrie pe foia unde sunt documentele necesare, si daca trebuie sa fie autentificate de institutiile de invatamint la care vreau sa merg, atunci poate imi spui te rog cum pot face acest lucru, ce ar trebui sa fac, si unde ma mai pot adresa...
A răspuns pe 17.06.2011, ora 14:00
alondra
#3
Dumitru, eu unde ma duc imi cer actele in original,dar daca tu o sa depui dosarul la mai multe Institutii de invatamant ,atunci evident ca o sa ai nevoie de copii legalizate.Mai asteapta putin ca nici ei nustiu ce indicatii o sa aiva de la ministerul lor de Invatamant,pe la sf lunii iunie o sa fie publicat tot pe site-urile Institutiilor de invatamant.
Si inca una,acolo in fisa pt documente e stipulat ca anume cetatenii straini tre sa aduca Diplomele lor autentificate?
Si inca una,acolo in fisa pt documente e stipulat ca anume cetatenii straini tre sa aduca Diplomele lor autentificate?
A răspuns pe 17.06.2011, ora 16:23
alondra
#4
si tu o sa mergi la Consulat sa depui dosarul nu te duci in persoana,pe cand eu ma duc sa le depun direct.Auzi ,mai bine sa mergi la Consulat sa ai intrebi pe ei poate stiu.
A răspuns pe 17.06.2011, ora 16:33
DumitruGodina
#5
alondra, daca ai skype putem vorbi, imi scrii daca ai ca sa putem fi pe fir aproape tot timpul, te rog, mersi
A răspuns pe 18.06.2011, ora 20:46
alondra
#6
ali9827 e id de skype si alondra9827 e id de messenger
A răspuns pe 19.06.2011, ora 09:28
kokolulu
#7
buna. alondra, este mai simplu sa depui direct dosarul?
A răspuns pe 26.06.2011, ora 15:33