Sari la conținut

danny

A întrebat pe 17.06.2011, la 14:02

Daca au trecut aproape 5 luni de cand am depus dosarul cu acte pentru redobandirea cetateniei, ce ar trebui sa fac? Sa mai astept? Si daca da, atunci cat?
Mersi anticipat

Răspunsuri (4)

ciobanu #1
verifica acest site din cand in cand:
http://cetatenie.just.ro/Home/Informa%C5%A3iiutile/Depunereajuramantului.aspx
oricum mai trebuie sa astepti,eu am asteptat 11 luni
A răspuns pe 18.06.2011, ora 10:27
ciobanu #2
http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx mai verifica si aici din cand in cand:) bafta
A răspuns pe 18.06.2011, ora 10:30
danny #3
aha, mersi ciobanu
A răspuns pe 18.06.2011, ora 11:06
irina.b #4
Ar trebui sa astepti sa vina scrisoarea cu confirmarea cand poti merge sa depui juramantul. Dar daca ai ales sa ai domiciliul in Romania, poti urmari listele aici http://cetatenie.just.ro/Home/Informa%C5%A3iiutile/Depunereajuramantului.aspx
A răspuns pe 19.06.2011, ora 17:31