danny
A întrebat pe 17.06.2011, la 14:02
Daca au trecut aproape 5 luni de cand am depus dosarul cu acte pentru redobandirea cetateniei, ce ar trebui sa fac? Sa mai astept? Si daca da, atunci cat?
Mersi anticipat
Mersi anticipat
Răspunsuri (4)
ciobanu
#1
verifica acest site din cand in cand:
http://cetatenie.just.ro/Home/Informa%C5%A3iiutile/Depunereajuramantului.aspx
oricum mai trebuie sa astepti,eu am asteptat 11 luni
http://cetatenie.just.ro/Home/Informa%C5%A3iiutile/Depunereajuramantului.aspx
oricum mai trebuie sa astepti,eu am asteptat 11 luni
A răspuns pe 18.06.2011, ora 10:27
ciobanu
#2
http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx mai verifica si aici din cand in cand:) bafta
A răspuns pe 18.06.2011, ora 10:30
danny
#3
aha, mersi ciobanu
A răspuns pe 18.06.2011, ora 11:06
irina.b
#4
Ar trebui sa astepti sa vina scrisoarea cu confirmarea cand poti merge sa depui juramantul. Dar daca ai ales sa ai domiciliul in Romania, poti urmari listele aici http://cetatenie.just.ro/Home/Informa%C5%A3iiutile/Depunereajuramantului.aspx
A răspuns pe 19.06.2011, ora 17:31