Sari la conținut

dianatimotin

A întrebat pe 21.06.2011, la 18:08

dupa ce depui juramantul in bucuresti pentru redobandirea cetateniei,avand domiciliul in romania...cat timp dureaza sa ti faci toate actele...certificatul de nastere,buletinul ,pasaportul?

Răspunsuri (2)

Rodika_Albertina #1
Depinde unde dai sa iti faca certificatul de nastere.Daca il dai la Bucuresti dureaza cam 6 luni, eu de exemplu tot am domiciliul in Romania dar nu pot ajunge la Bucuresti, si iam facut o procura mamei ca sa merga la Cahul la ambasada sa imi depuna actele, sa programat, cam o luna dureaza pin iti vine rindul apoi plateste cam 130 de euro si in 2 luni mii gata. Si apoi buletinul si pasaportul cam o luna mai dureaza.
A răspuns pe 24.06.2011, ora 09:47
dianatimotin #2
adica tu ai depus pt certificat de nastere in moldova?
A răspuns pe 25.06.2011, ora 16:15