Sari la conținut

Alyona

A întrebat pe 24.06.2011, la 09:17

Am si eu o intrebare...Se ofera locuri cu taxa pentru basarabeni la universitati din RO?

Răspunsuri (10)

Rodika_Albertina #1
Locuri cu taxa se ofera, mai greu se ofera cele cu bursa, depinde si la ce Universitate vrei sa mergi.
A răspuns pe 24.06.2011, ora 09:53
Alyona #2
vreau in iasi la alexandru ioan cuza...am sanse s aintru la cu taxa?
A răspuns pe 24.06.2011, ora 18:40
Alyona #3
Da cum fac s adepun la cu taxa...Ca prin cererea de inscriere nu am vazut locuri cu taxa..numai cu bursa si fara bursa...?
A răspuns pe 24.06.2011, ora 18:42
Rodika_Albertina #4
Pai daca ai nevoie de mai multe informatii suna la Ministerul
Educatiei in Bucuresti si ei o sa iti spuna mai multe informatii cum sa depui si la taxa si la fara taxa, asa am facut si eu acuma 2 ani cind am intrat la Masterat.
A răspuns pe 24.06.2011, ora 19:54
Anonimzor #5
Alyona, sigur poti intra la cu taxa, intreaba la universitate pentru mai multe informatii.
Rodica, atunci cand ai intrat tu la master, ai intrat la cu taxa sau fara taxa? Si licenta unde o aveai terminata, in RO sau in MD? Poate cumva o persoana cu licenta in MD sa intre la master in RO fara taxa? O sa sun si la minister, dar acum e weekend. Merci anticipat!
A răspuns pe 25.06.2011, ora 06:49
mallina #6
In metodologia de admitere am vazut ca se acorda locuri si cu taxa. Eu vreau sa dau la masterat la taxa, dar am vazut ca si la taxa se organizeaza un examen de intrare. Eu am licenta in MD si mi-i interesant trebuie echivalate printr-o oarecare procedura diploma?!
A răspuns pe 25.06.2011, ora 09:38
Alyona #7
Da trebuie sa dau vreun examen de admitere?
A răspuns pe 25.06.2011, ora 09:52
Rodika_Albertina #8
Eu am intrat la master la taxa, pentru ca aici in Timisoara unde am intrat eu erau doar 2 locuri la fara taxa si alea erau la Universitatea de Vest si erau pentru romini, si era clar ca nu aveam sanse.Eu am avut licenta terminata in Republica Moldova in Chisinau la Universitatea de Stat.
A răspuns pe 25.06.2011, ora 17:14
mallina #9
O Rodika da cum ai intrat cu examen sau fara? Pls lasa id tau de mess vreu sa te mai intreb ceva referitor la masterul tau in Timisoara, merci anticipat.
A răspuns pe 25.06.2011, ora 19:52
Rodika_Albertina #10
Id meu ii tataru_rodica....
A răspuns pe 26.06.2011, ora 19:39