Lenrock
A întrebat pe 28.06.2011, la 17:43
Salutare tuturor. Am nevoie de ajutor din partea celor care au trecut deja admiterea anul trecut sau anii precedenti. Deci intrebarea mea este urmatoarea.:Este posibil de inaintat dosarul personal undeva in Republica Moldova ca de exemplu ambasada Romaniei sau la ministerul invatamintului etc. si sa nu merg la universitatea la care doresc sa fiu admis???
Vreau sa admit la UAIC din Iasi daca conteaza asta. Multumesc anticipat. Bafta!
Vreau sa admit la UAIC din Iasi daca conteaza asta. Multumesc anticipat. Bafta!
Răspunsuri (5)
jane_air
#1
Daca ai facut liceul in R. Moldova, depui dosarul la Consulat, nu tre sa mergi in Romania!
A răspuns pe 28.06.2011, ora 18:04
Lenrock
#2
Da? Adica merg la Balti sau la Chisinau cu toate documentele necesare si asta-i tot? Excelent!
A răspuns pe 28.06.2011, ora 18:09
jane_air
#3
Da, depinde din ce localitate esti. Daca esti din Nord, poti merge doar la Balti, daca din Centru, doar la Chisinau.
A răspuns pe 28.06.2011, ora 18:26
Lenrock
#4
Sint din raionul Donduseni, inseamna ca aleg Balti. Iti multumesc mult de ajutor!
A răspuns pe 28.06.2011, ora 18:40
jane_air
#5
Mult succes!
A răspuns pe 28.06.2011, ora 18:42