Sari la conținut

Lenrock

A întrebat pe 28.06.2011, la 18:59

mersi deasemenea.... dar poti sa imi zici pentru burse unde trebuie sa inaintez documente?

Răspunsuri (4)

Pierro #1
Dosarul se depune la Consulat, iar în cazul în care eşti admisă beneficiezi de bursă, dacă obţii un loc cu bursă sau vei intra la studii în regim FĂRĂ TAXĂ (uzual în MD, buget),dar FĂRĂ BURSĂ (în acest caz nu vei primi bursa oricât de bine nu ai învăţa).
A răspuns pe 28.06.2011, ora 19:32
Lenrock #2
ok. Mersi mult de ajutor!
A răspuns pe 29.06.2011, ora 10:08
Georgiana #3
dar as putea sa stiu si eu daca intru in Romania la buget , fara bursa .. la fel nu poti cu timpul sa primesti bursa? sau nu stii sigur ? multumesc anticipat ..
A răspuns pe 29.06.2011, ora 15:05
Pierro #4
Indiferent de rezultat nu vei primi bursă. Poţi avea 10 la toate disciplinele, dar bursă nu vei primi. Îţi spun sigur, căci am văzut caz real!
A răspuns pe 29.06.2011, ora 18:47