Sari la conținut

lencik2

A întrebat pe 30.06.2011, la 20:05

Buna!Am si eu o intrebare.Depunerea actelor in universitati in luna iulie se refera numai la studentii romini sau a si a celor moldoveni?Mersi!!!Bafta tuturor!)))

Răspunsuri (3)

Pierro #1
Studenţii români depun dosarul direct la facultate, iar cei din Moldova îl vor depune la Consulat. Atât absolvenţii liceelor din România cât şi cei din Moldova se vor înscrie în concurs în luna iulie (dacă se va păstra tradiţia ultimilor ani), diferenţa e că sunt două sesiuni de admitere diferite. Aveţi nevoie să vizitaţi site-ul universităţii doar pentru a vă familiariza cu aceasta, doar atât.
A răspuns pe 01.07.2011, ora 06:39
lencik2 #2
Mersi mult Pierro!Eu m-am uitat pe situl universitatilor,si acolo e scris ca inscrierea se va incepe de pe 11 iulie,insa pe situl basarabeni am gasit ca depunerea dosarului va avea loc pe 24 iulie,astfel reiese ca data de 11 se refera studentilor romini,nu moldoveni,da?Te rog mult sa-mi raspunzi!)))
A răspuns pe 05.07.2011, ora 09:00
Pierro #3
Da, 11 iulie, este data la care va începe admiterea pentru absolvenţii liceelor din România, iar perioada admiterii pentru absolvenţii de licee din R.Moldova încă nu este cunoscută.
A răspuns pe 05.07.2011, ora 09:49