anagurduza
A întrebat pe 02.07.2011, la 15:03
ew doream sa adresez cateva intrebari in legatura cu admiterea in romania ,sau poate voi stiti pe cineva admis (anii trecutzi) de dorit la arhitectura
ew n-am idee daca pu basarabeni is valabile toate examenele care le trec romanii de acolo...de desen tehnic, mate geometrie etc. ew is in panica totala.
multumesc anticipat
ew n-am idee daca pu basarabeni is valabile toate examenele care le trec romanii de acolo...de desen tehnic, mate geometrie etc. ew is in panica totala.
multumesc anticipat
Răspunsuri (5)
Josyna
#1
nush despre arhitectura,dar basarabenii admisi nu dau nici o testare:)
A răspuns pe 02.07.2011, ora 20:14
jane_air
#2
Din cate stiam, tre sa ai un dosar cu ceva desene
A răspuns pe 03.07.2011, ora 08:55
anushka
#3
eu sunt la arhitectura....probele de aptitudeni le dai la inceputul anului....nu te panika.....e foarte simplu....in rest nai nevoie nici de geometrie de nimik. Mie mi-a cerut 3 desene la proba de aptitudini......succes
A răspuns pe 03.07.2011, ora 11:53
anagurduza
#4
potzi sa mi dai te rog skypul tau sau mess ul, am cateva intrebari..
mie mi sa spus ca trebuie sa dau un examen pu intrare,care consta din 3 probe, una de desen liber ( fac acum cursuri la politeh,astai si testul pu admitere la noi)
si 2 probe despre care nu prea shtiu nimic..am intzeles ca desen tehnic, ceie ce la noi nu se preda, si profii mi au spus sa aflu anume in ce consta aceste probe,
a fost greu? se da testul aici in basarbia, sau depui documentele pe baza de medie ?adaugi un portofolio?
sau dai testul de desen in romania dupa ce esti acceptat?
merci mult mult:*
mie mi sa spus ca trebuie sa dau un examen pu intrare,care consta din 3 probe, una de desen liber ( fac acum cursuri la politeh,astai si testul pu admitere la noi)
si 2 probe despre care nu prea shtiu nimic..am intzeles ca desen tehnic, ceie ce la noi nu se preda, si profii mi au spus sa aflu anume in ce consta aceste probe,
a fost greu? se da testul aici in basarbia, sau depui documentele pe baza de medie ?adaugi un portofolio?
sau dai testul de desen in romania dupa ce esti acceptat?
merci mult mult:*
A răspuns pe 05.07.2011, ora 07:03
anushka
#5
mess: any4ka_15
skype: ansuhka_001
skype: ansuhka_001
A răspuns pe 19.07.2011, ora 13:45