Sari la conținut

damax

A întrebat pe 03.07.2011, la 13:27

Bună ... spuneți vă rog ce tip de certificat medical trebuie ? 86e sau 86u ?

Răspunsuri (16)

dimcikG #1
86 e.....
A răspuns pe 03.07.2011, ora 13:36
Cris_e #2
86 e este pentru universitatile de la noi.....86 u pentru universitatile de peste hotare
A răspuns pe 03.07.2011, ora 14:00
dimcikG #3
cum adica????eu cind miam facut am spus ca pentru plecare in Rom... si mia facut 86 e
A răspuns pe 03.07.2011, ora 14:06
Cris_e #4
86 u la sigur pt plecare in ro...am concretizat)
A răspuns pe 03.07.2011, ora 14:14
damax #5
pentru admiterea în MD , ex USM ASEM trebue certificat 86u ,

de aia și întreb dacă trebue să fac două certificate de același fel
A răspuns pe 03.07.2011, ora 14:23
dimcikG #6
sa inteleg ca vrei sa depui si la noi si la rom.....atunci nu ntrebuie sa faci doua...pentru ca la noi dai originalul iar la rom dublicat!!!!!!!
A răspuns pe 03.07.2011, ora 14:42
damax #7
da ! mde... unul spune că două tre.. altul că duplicat .. cînd va apărea p dată metodologia de admitere 2011
A răspuns pe 03.07.2011, ora 15:00
Josyna #8
Dragilor,nu importa ce fel de certificat este,important este ca vi la facut p/u studii in Romania!!!!
A răspuns pe 03.07.2011, ora 15:12
butterfly #9
Chiar nu shtiu, m-ati dus in eroare... Mie mi-au facut 086 e, si mi-au zis ca sunt bune pentru Romania, cu exceptia cazului in care depui la medicina, k in asa caz trebuie altceva. Spuneti-mi concret, cineva care deja e admis acolo, ce fel de certificat ati avut?
A răspuns pe 03.07.2011, ora 16:43
jane_air #10
Eu am avut 086 e, pt ca si in Md am depus la medicina... Cand am trecut comisia medicala, mi-am facut 2 exemplare si la certificatul pt Ro, am avut si poza. Asa mi-a zis sa fac medicul de familie.
A răspuns pe 03.07.2011, ora 17:21
jane_air #11
u, nu e, cer scuze.
A răspuns pe 03.07.2011, ora 17:22
Josyna #12
eu am avut "e" :D
A răspuns pe 04.07.2011, ora 06:23
butterfly #13
Adica poza o punem noi, inainte de a da legaliza certificatul?
Josyna, ai avut anul trecut ''e''? Tu ai depus actele pentru Romania? A fost ok cu ''e'', da?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 08:34
damax #14
Domane ce toromași avem !! fost azi la policlinică pentru certificat ... umi face 86e au spus ca 86u nu au . deși universitățile cer (u). pe certificat ca pintru chiiori scrie pentru ASEM .. eu o întreb cu să prezint certificatul pr românia dacă pe el scrie că e pentru ASEM .. îmi spune să astup cu o foiță și să scriu singur pentru ro ... îi zic să-mi facă două .. ni spune medicu nu ții pisări să face 10 certificate ..... mâine precis mă duc la directorul lor poate are mai multăminte .... nici legalizare nu-i pot face .
A răspuns pe 04.07.2011, ora 09:07
Josyna #15
"butterfly",da a fost ok,si nu trebuie sa mai faceti nimik pe ea inafara de ceea ce va scris medicul:p!!!
A răspuns pe 04.07.2011, ora 12:19
butterfly #16
Merci mult, Josyna, eu am ''e'' si o sa depun cu el, nu mai fac alte schimbari. Sper sa fiu acceptata : )
Am inteles ca doar pentru cei ce depun la medicina le trebuie ceva mai* diferit.
A răspuns pe 06.07.2011, ora 15:51