Sari la conținut

Cris_e

A întrebat pe 03.07.2011, la 14:09

Ma numesc Cristina,am terminat liceul si as vrea sa-mi continui studiile la o universitate de medicina din Romania. Ce sfaturi puteti sa-mi dati, in ce oras si la care universitate pot sa aplic? Ce puteti spune de USMF Craiova(daca sunt din cei care isi fac studiile acolo)?

Răspunsuri (12)

jane_air #1
In primul rand, depinde ce medie ai si cum vor fi repartizate locurile. E mare concurenta in fiecare an, mai ales pt Bucuresti, Iasi, Cluj si Targu Mures. Urmeaza Universitatile din Timisoara, Galati si Constanta.Din cate stiu si dupa cum am vazut in top-urile universitatilor din Romania, Craiova nu e considerata o facultate ff buna, totusi are mai multa experienta, cred, decat cea din Sibiu, Oradea, Brasov sau Arad. Sa vedem repartizarea locurilor din acest an!
A răspuns pe 03.07.2011, ora 17:54
Cris_e #2
media mea pe trei ani e 9,65....iar la bac-9,00....media de concurs 9,09.....am sanse?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 09:59
Josyna #3
si-ti mai ramas din "sanse":p
A răspuns pe 04.07.2011, ora 12:23
Josyna #4
ooopss: raman*:D
A răspuns pe 04.07.2011, ora 12:24
Cris_e #5
....este cineva aici care isi face studiile la USMF Craiova...ce parere aveti....cu ce medie a-ti fost admis?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 13:53
pceolka #6
salut :)
eu sant de la UMF Craiova :) universitatea este foarte buna, colectiv profesoral competent, totul e la un nivel foarte inalt :)
A răspuns pe 04.07.2011, ora 14:49
Cris_e #7
si ce medie ai avut?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:03
Cris_e #8
ce medie de concurs am avut in vedere)
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:08
pceolka #9
~9,2 ...nu st sigura daca sincer
A răspuns pe 05.07.2011, ora 12:35
Cris_e #10
to pceolka: si ai fost admisa din primul tur?
A răspuns pe 05.07.2011, ora 18:32
pceolka #11
da
A răspuns pe 05.07.2011, ora 19:11
Cris_e #12
ms mult)
A răspuns pe 05.07.2011, ora 19:48