doina.sendrea
A întrebat pe 04.07.2011, la 09:22
De ce acte am nevoie pt a face liceul in Romania?Multumesc anticipat
Răspunsuri (2)
Josyna
#1
Cererea de înscriere – formular tip (Anexa nr. 1B)
Certificat de studii gimnaziale efectuate în R. Moldova (copie legalizată)
Foaie matricolă pentru ciclul gimnazial (copie legalizată) – pentru absolvenţii de clasa a IX-a din Republica Moldova
Certificat de naştere sau cartea de identitate (copie legalizată în lb. română)
Copie după Paşaport/carte de identitate a candidatului şi al părinţilor/tutorilor legali eliberate de autorităţile din R. Moldova
Acordul scris al părinţilor/tutorelui pentru înscrierea elevului/elevei la concursul de admitere în România (declaraţie notarială); declarația notarială a părintelui (tutorelui legal) privind școlarizarea în România a elevului (ei) minor(e)
Adeverinţă medicală tip care să permită accesul în colectivitate (copie) – legalizată /copie autentificată de unitatea de învățământ
1 Fotografie ľ care se aplică pe cerere
Certificat de studii gimnaziale efectuate în R. Moldova (copie legalizată)
Foaie matricolă pentru ciclul gimnazial (copie legalizată) – pentru absolvenţii de clasa a IX-a din Republica Moldova
Certificat de naştere sau cartea de identitate (copie legalizată în lb. română)
Copie după Paşaport/carte de identitate a candidatului şi al părinţilor/tutorilor legali eliberate de autorităţile din R. Moldova
Acordul scris al părinţilor/tutorelui pentru înscrierea elevului/elevei la concursul de admitere în România (declaraţie notarială); declarația notarială a părintelui (tutorelui legal) privind școlarizarea în România a elevului (ei) minor(e)
Adeverinţă medicală tip care să permită accesul în colectivitate (copie) – legalizată /copie autentificată de unitatea de învățământ
1 Fotografie ľ care se aplică pe cerere
A răspuns pe 04.07.2011, ora 12:21
mihai1995
#2
dar testul sida ce nu e nevoie de el??????????????
A răspuns pe 08.07.2011, ora 07:01