Sari la conținut

Lenrock

A întrebat pe 04.07.2011, la 18:26

Offf.... deam nici nu stiu la ce sa ma mai gindesk ku admiterea asta. M-am blocat. Deci cu forma medicala e clar treb sa fie 86 e ,asa? Acum care e foaia matricola(E anexa din diploma de bacalaureat unde sint indicate toate mediile pe 3 ani de la toate obiectele)? Ce documente trebuiesc legalizate si care e procedura, unde le legalizez? Daca o sa dau mai intii originalele la noi la ASEm apoi la Iasi atunci ce trebuie ca sa fac?? Trebuiesc inregistrate la notariat copiile p/u Iasi????

Răspunsuri (18)

anagurduza #1
Învățământ universitar:
1) Cerere de înscriere – formular tip
2) Copii legalizate după:
• diploma de bacalaureat (pentru absolvenţii promoţiei anului curent după adeverinţa de absolvire a liceului, având înscrisă media anilor de studii şi a examenului de bacalaureat)
• foaia matricolă privind studiile liceale, în care sunt înscrise şi notele / calificativele obţinute la bacalaureat.
3) Copie legalizată a certificatului de naştere
4) Copie legalizată a certificatului de căsătorie (dacă este cazul)
5) Copie legalizată a adeverinţei medicale care să permită accesul în colectivitate
6) Xerocopii după:
• Buletinul de identitate/Cartea de Identitate
• Anexa la buletinul de identitate cu indicarea domiciliului stabil
7) Xerocopie după paşaport
8) 1 Fotografie ¾, care se aplică pe cerere
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:47
Cris_e #2
Foaia matricolă conţine notele pe ultimii 3 ani de studii, inclusiv mediile și notele de la BAC. E un certificat ce reflectă situaţia școlară pe ultimii 3 ani si ti-o elibereaza secretara din institutia unde ti-ai facut studiile. Toate documentele trebuie legalizate.....astfel la noi dai originalul...la iasi cele legalizate...citeste metodologia....si nu-ti fa griji...bafta)
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:47
Josyna #3
Da,foaia matricola e anexa din diploma de bacalaureat unde sint indicate toate mediile pe 3 ani de la toate obiectele;....documentele necesare sunt:
Cerere de înscriere – formular tip (Anexa nr. 1A)
Copii legalizate după:
1. diploma de bacalaureat (pentru absolvenţii promoţiei anului curent - după adeverinţa de absolvire a liceului, având înscrisă media anilor de studii şi a examenului de bacalaureat)
2. foaia matricolă privind studiile liceale, în care sunt înscrise şi notele / calificativele obţinute la bacalaureat.

Copie legalizată a certificatului de naştere
Copie legalizată a certificatului de căsătorie (dacă este cazul)
Copie legalizată a adeverinţei medicale care să permită accesul în colectivitate


Xerocopie după paşaport

1 Fotografie ľ, care se aplică pe cerere.

sper sa-ti fie de ajutor))*SUCCES!!!
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:49
Lenrock #4
Si cum arata foaia asta matricola makar... ka eu le zic la prof de la colegiu meu si ei nu stiu ce e asta
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:53
Josyna #5
Scrie foaia matricola,obiectele de studiu,anii de liceu si acolo se pun toate notele).Daca doresti poti sa-ti dau skype-ul meu sa-ti arat foaia matricola:)
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:55
Lenrock #6
da cite ceva deja e klar. Dar cererea de inscriere o sa o primesc la consulat cind o sa fie admiterea,da??? Si aproximativ kind se incepe admiterea la univer p-u studentii din RM?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:56
Lenrock #7
da hai dami-o pe skype ka eu sa le -o arat.... skype meu e lenrock_flash
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:57
Cris_e #8
ea se elibereaza de catre secretara la sigur....
intra aici si o sa vezi cum arata http://www.torrentsmd.com/forum_img/7630321_262.jpg
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:57
Lenrock #9
din pakate pagina nu exista (((( dati-mi pe skype..... l-am indikat mai sus si rs la intreb : cererea de inscriere se da la consulat in ziua admiterii,da?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 18:59
Josyna #10
da,in ziua admiterii)*
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:00
Cris_e #11
incearca aici http://torrentsmd.com/forum_img/7630143_46f.jpg
da...cererea o sa o primesti in ziua admiterii....dar poti sa o descarci din timp de pe net...
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:03
Lenrock #12
Nici aici pagina nu exista.... o sa o primesc pe skype... orikum mersi de ajutor. Dar unde legalizez documentele? notariat? sau este posibil si la consulat???
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:05
Cris_e #13
da..la notar...pentru ce facultati vei opta?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:08
Lenrock #14
vreau sa admit la UAIC Iasi la economie, tu?
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:09
Lenrock #15
apoi aleg finante si banci sau contabilitate si inf de gestiune , pt ka am studiat contabilitatea la colegiu la noi
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:10
Cris_e #16
medicina generala
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:13
Lenrock #17
aaaaaaa..... nu e rau... ))))) succes!!!
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:17
Cris_e #18
da.....dar am frica si imi fac foarte mari griji...as vrea enorm de mult sa fiu admisa.....ms mult...tie la fel..mult succes
A răspuns pe 04.07.2011, ora 19:18