whitefenix
A întrebat pe 05.07.2011, la 07:22
Cand se poate de pus dosarul pentru admiterea la studii in RO la ambasada din Balti?
si daca am media 9.6 pot nimeri la medicina?
si daca am media 9.6 pot nimeri la medicina?
Răspunsuri (13)
Kamaz
#1
nu este publicat oficial de cind se incepe admiterea in Romania dar cu 9,6 intri sigur la medicina
A răspuns pe 05.07.2011, ora 12:35
whitefenix
#2
nustiu nustiu sunt draci de la sat care vin cu 10 pe linie si nu stiu nimic
A răspuns pe 05.07.2011, ora 13:57
jane_air
#3
daca nu stii d c mai intrebi?
sigur, in cazul admiterii, nu prea e
s-ar putea dracii de la sat sa-ti ia locul, sa stii=))
prea multa aroganta in tine, frate
sigur, in cazul admiterii, nu prea e
s-ar putea dracii de la sat sa-ti ia locul, sa stii=))
prea multa aroganta in tine, frate
A răspuns pe 05.07.2011, ora 15:35
Pierro
#4
@jane_air: ai dreptate :))
A răspuns pe 05.07.2011, ora 15:48
Cris_e
#5
de sigur k poti sa intri)
p.s la ce facultate?
p.s la ce facultate?
A răspuns pe 05.07.2011, ora 18:47
cepavick
#6
De ţi l-ar lua acei de la sat! Vezi,că prea e vizibilă aroganţa voastră urbană,dar să vă vedem la treabă.Ocupaţi primele locuri la olimpiezi că aveţi spate,iar la BAC la fel. Dar să vedem cît de abil eşti,căci şi cu aşa medie ai şansa să nu fii admis...ceea ce-ţi doresc... DRAC de la oraş
A răspuns pe 05.07.2011, ora 23:10
vica
#7
Cred ca ar fi mai bine sa se dea examene de intrare la medicina pentru toti ,nu numai pentru romani))atunci ar fi dreptate :) .( Si apropo , sunt si la oras ,,draci cu zece pe linie,, . )
A răspuns pe 06.07.2011, ora 07:30
Cris_e
#8
de acord)))
A răspuns pe 06.07.2011, ora 08:48
OxanaD
#9
sunt in aceasi situatie si as vrea sa te intreb: cum ti-ai calculat nota(9,6) asta e nota din atestat sau ai calculat-o dupa alte criterii?..va rog cei care stiu cum se calculeaza corect nota la admitere la colegiu de medicina raspundeti va rog va voi fi recunoscatoare :) mersi anticipat
A răspuns pe 06.07.2011, ora 13:24
jane_air
#10
Vica, sa nu crezi ca e mare lucru examenul de admitere. E o carte cu teste grila si toate intrebarile sunt de acolo, deci nu e ceva ce ti-ar solicita doar cunostintele, ci memoria. Nu reflecta neaparat pregatirea ta in domeniu.
A răspuns pe 06.07.2011, ora 17:09
Cris_e
#11
to jane_air...de unde pot sa fac rost de cartea despre care spui tu..
A răspuns pe 06.07.2011, ora 17:36
vica
#12
jane_air ,stiu ca romanii sustin examene de intrare in forma de teste grila . Conteaza totusi mai mult cunostintele pentru ca culegerile de teste publicate sunt orientative, teza de concurs poate sa cuprinda si teste la prima vedere. ;)
A răspuns pe 07.07.2011, ora 17:05
vica
#13
Sunt de acord cu tine ca ,,nu e mare lucru examenul,, oricum mai bine sa ai "pregatire in domeniu"decit sa tocesti niste teste care nu stii daca vor fi de folos pu examenul de admitere ;)
A răspuns pe 07.07.2011, ora 17:13