Sari la conținut

cris22

A întrebat pe 05.07.2011, la 13:00

buna. poate cineva sa-mi explice ce trebuie de facut pt susţinerea originii etnice române. ce acte trebuie de pus in dosar? mersi.

Răspunsuri (1)

Pierro #1
Nimic nu trebuie să faci. Se prezumă că toţi cetăţenii R.Moldova sunt etnici români, cu excepţia celor de alte etnii. Dacă în certificatul tău de naştere la rubrica etnie e scris "moldovean" eşti considerat etnic român, deci eşti eligibil.
A răspuns pe 05.07.2011, ora 15:35