lencik2
A întrebat pe 06.07.2011, la 10:46
Salut!Este cineva la curent,ce tip de certificat medical trebuie ca sa intri la studii in Rominia?086 e sau 086u?si daca trebuie originalul sau numai copia legalizata?ms
Răspunsuri (6)
Kamaz
#1
certificat medical 086u in format original
A răspuns pe 06.07.2011, ora 14:37
VikaB
#2
Nu inteleg de unde majoritatea a luat formatul 086 e? La mine este 086u.
A răspuns pe 06.07.2011, ora 21:19
cepavick
#3
Merge şi copia legalizată,fără probleme!
Dar iată nuştiu dacă se acceptă şi certificatul 086e,pt că am înţeles că e un certificat simplu,în timp ce 086u,ca să-l obţii trebuie să treci cîteva controale!
Dar iată nuştiu dacă se acceptă şi certificatul 086e,pt că am înţeles că e un certificat simplu,în timp ce 086u,ca să-l obţii trebuie să treci cîteva controale!
A răspuns pe 07.07.2011, ora 06:37
VikaB
#4
eu am 3 originale forma 086u dar mi s-a mai dat si un certificat forma 082u. Si nustiu daca e nevoie sa il prezint si pe acesta impreuna cu cel 086.?
A răspuns pe 07.07.2011, ora 07:36
lencik2
#5
Mersi mult la toti pentru raspunsuri!
A răspuns pe 10.07.2011, ora 09:37
cepavick
#6
eu am mers la medicul de familie,si mi-a eliberat certificat medical de tip 086e
A răspuns pe 10.07.2011, ora 10:00