alondra
A întrebat pe 06.07.2011, la 11:07
Prieteni,noi cei din Basarabia,sustinem examene de admitere pentru Masterat la Institutiile de invatamint din Ro?Cine stie va rog raspunsuri.....la sigur este lume care au aceiasi intrebare.
Multumesc mult!
Multumesc mult!
Răspunsuri (5)
mallina
#1
Eu ieri am sunat la Sibiu la o univer si la Timisoara, m-am interesat si eu de master, caci doresc sa aplic si mi-au spus Ca Min Ed al Ro a blocat sesiunea de admitere la master pin in septembrie, adica se va organiza sesiune de admitere la master doar in septembrie. Da pe saiturile unor univ inca persista ca este si sesiune de admitere si in iulie, nici nu mais tiu ce sa cred. De examen nici nu mai zic, cred ac trebuie sa mai asteptam pine se va clarifica cu masterul asta.
A răspuns pe 06.07.2011, ora 11:35
alondra
#2
mda,am vazut si eu ca pe site-ul unor Universitati este afisat si pt luna lui iulie.Ramane sa asteptam dar sa nu fie tarziu...apropo,..tu la ce facultate vrei sa iti faci masteratul?eu vreau la drept.
A răspuns pe 07.07.2011, ora 16:40
mallina
#3
Da eu am facut deja dreptul la noi, ma gindesc sa dau la psihologie la master. In orice caz astept pina in septembrie, caci nu vreu acuma sa fac drum degeaba si sa nu fie admitere la master in iulie. Dar tu nu ai sunat la ei sa vezi care-i situatia?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 11:30
alondra
#4
nu nu am sunat,am o cunostinta si am rugat-o sa mearga sa concretizeze ,eu in Bucuresti ma duc.Daca sincer mai mas duce eu singura sa vad ce imi spun ,si credca asa si fac.
A răspuns pe 08.07.2011, ora 14:00
mallina
#5
O, daca afli ceva te rog scrie-ne si noua, da tu cind vrei sa te duci?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 15:52