Sari la conținut

Cris_e

A întrebat pe 07.07.2011, la 08:13

Spuneti-mi va rog in caz ca o sa doresc loc cu taxa....cum procedez? la fel merg la ambasada, cine stie?

Răspunsuri (12)

ionlozovanu #1
Nu,trebuie să mergi direct la facultatea la care vrei să depui !
A răspuns pe 07.07.2011, ora 08:26
Josyna #2
sau poti sa depui la ambasada si sa soliciti fara bursa,sau sa dai in al II-a lea tur,daca o sa-l faca*!
A răspuns pe 07.07.2011, ora 08:38
Cris_e #3
da pot sa depun doc si la ambasada...dar si la univ direct...e posibil asa?..caci nu stiu daca voi fi admisa la buget...dar oricum vreau sa incerc
A răspuns pe 07.07.2011, ora 08:58
Pierro #4
La studii cu taxă poţi fi admisă şi în cea de a doua sesiune care se organizează pentru absolvenţii români, adică în luna septembrie. Încearcă-ţi şansa şi depune dosarul pentru locurile bugetare.
A răspuns pe 07.07.2011, ora 09:45
Cris_e #5
to pierro....o sa incerc...dar am citit ca romanii admisi la studii cu taxa...pot sa treaca in urmatorul an la buget, in dependenta de rezultatele obtinute la sf anului....e valabil si pentru basarabeni?
A răspuns pe 07.07.2011, ora 11:03
Pierro #6
Nu cred că e valabil. De fapt, mai mult că nu e valabil decât că e valabil.
A răspuns pe 07.07.2011, ora 12:09
Cris_e #7
si respectiv caminul la fel e cu plata...da? si daca da..cit e?
A răspuns pe 07.07.2011, ora 14:18
Pierro #8
Căminul e cu plată!
A răspuns pe 07.07.2011, ora 16:15
Pierro #9
Taxa pentru cămin e aceeaşi ca şi în cazul cetăţenilor români!
A răspuns pe 07.07.2011, ora 16:16
Cris_e #10
si cit e?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 06:13
Pierro #11
Deja depinde ce comodităţi are căminul. De exemplu, la universitatea în care învăţ eu pentru cămin studenţii achită în jur de 40-45 euro pentru o lună.
A răspuns pe 08.07.2011, ora 07:33
Pierro #12
Apropo, pentru care universitate şi la ce facultate ai vrea să aplici?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 07:35