Sari la conținut

irka

A întrebat pe 07.07.2011, la 19:37

buna,mi-a zis cineva ca pentru studii in Romanie e nevoie d analize la SIDA,e adevarat?

Răspunsuri (12)

Cristina11268 #1
Da e adevarat..
A răspuns pe 07.07.2011, ora 19:43
Pierro #2
Eu o să zic că nu e adevărat! Acum doi ani când am depus dosarul nu s-a uitat nimeni la faptul că nu aveam analiza SIDA. Nici anul trecut nu am auzit că ar fi obligatoriu analiza SIDA.
A răspuns pe 07.07.2011, ora 21:37
Cris_e #3
depinde de universitate....la majoritatea nu se cere
A răspuns pe 08.07.2011, ora 06:10
cepavick #4
Sînt cazuri anul trecut că le-au cerut cînd au venit la facultate să se înscrie,deci,pt eventualitate faceţi acest test,nu e scump!
A răspuns pe 08.07.2011, ora 07:02
butterfly #5
Depinde de universitatea la care esti admis, dar mai intii trebuie sa fii admis, apoi vei vedea, trebuie sau nu.
A răspuns pe 08.07.2011, ora 08:19
Kamaz #6
numai la medicina se cere
A răspuns pe 08.07.2011, ora 08:50
miha20 #7
Nu neaparat sa se ceara la medicina..cel putin, la iasi nu se cere...
A răspuns pe 08.07.2011, ora 12:13
petru14 #8
eu anu trecut miam facut dar vad ka nu mia trebuit
A răspuns pe 08.07.2011, ora 13:21
cepavick #9
Unei fete de la o alta facultate la Sibiu i-au cerut..
A răspuns pe 08.07.2011, ora 13:50
kokolulu #10
sa inteleg ca atunci cand depui documetele la ambasada nu ai nevouie de testul la SIDA?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 19:06
miha #11
la ambasada nu-ti cere nimeni testul
A răspuns pe 09.07.2011, ora 17:47
disha #12
din cate stiu eu nu. anul trecut eu am fost admisa la universitataea Dunarea de Jos din Galati la specializarea Farmacie si nimeni nu mi-a cerut testul SIDA..(eu nu il aveam facut).Cel putin in Galati nu se cere.
A răspuns pe 09.07.2011, ora 19:51