Sari la conținut

petru14

A întrebat pe 08.07.2011, la 13:17

salut, poate cineva sa ma informeze, dac am terminat studiile universitare in RM pot sa fac masteratu in rominia sau bursele sunt date doar pt cei ce au terminat universitatea in rominia?

Răspunsuri (6)

mihaelab #1
Din cate stiu eu, doar pentru cei care au luat licenta in Romania.
A răspuns pe 08.07.2011, ora 14:24
mihaelab #2
p.s.:nu sunt sigura

A răspuns pe 08.07.2011, ora 14:30
mallina #3
Anii trecuti nu s-a acordat, poate in metodologia de anul acesta va fi alta situatie, desi nu cred. Daca avem licenta in Md cel mai probabil ca va trebui sa depunem la locurile cu taxa.
A răspuns pe 08.07.2011, ora 16:40
petru14 #4
merci mult
A răspuns pe 08.07.2011, ora 23:32
crinna #5
'Merci'-cuvant francez, da 'Rominia' de care e?:P:)
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:50
petru14 #6
am invatat franceza din clasa a 2 :P
si ce akolo mai intrebat de ca nu am inteles??
A răspuns pe 11.07.2011, ora 17:13