Cris_e
A întrebat pe 08.07.2011, la 16:14
Spuneti-mi va rog...daca anul trecut s-au acordat 800locuri pentru basarabeni pentru ciclul I(licenta)...de ce in lista celor admisi sunt 1000 si ceva?...si asta fara cei admisi in turul II.....au fost adaugate locuri pe parcurs?
Răspunsuri (6)
dorudorin92
#1
au fost 800 cu bursa iar restu fara
A răspuns pe 08.07.2011, ora 20:24
Cris_e
#2
din acestia 800...de acu fac parte 700 cu bursa...si 100 fara...
A răspuns pe 08.07.2011, ora 22:12
Pierro
#3
Contează de ce sunt în listă 1000? :) Dacă ar fi fost mai puţin de 800, atunci ar trebui să apară întrebări, iar în rest trebuie de bucurat. Locurile acestea suplimentare sau adăugat pentru că au mai rămas locuri neacoperite pentru studii liceale în România.
A răspuns pe 09.07.2011, ora 09:17
Cris_e
#4
adica daca romanii nu vor ocupa toate locurile la universitati...ne vor fi acordate noua...da?..chiar si in primul tur?
A răspuns pe 10.07.2011, ora 13:15
Cris_e
#5
si totusi ma lamureste cineva???? apropo anul asta cite locuri ne sunt acordate???
A răspuns pe 10.07.2011, ora 20:28
Pierro
#6
Câte locuri sunt acordate cu siguranţă se va şti la publicarea Metodologiei până atunci se poate presupune, dar mai puţine decât anul trecut cred că nu vor fi.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 21:01