Sari la conținut

mihaela111

A întrebat pe 08.07.2011, la 18:32

As vrea sa stiu daca pentru a fi admis in Iasi,(Stomatologie)trebuie sa dam examen de admitere,in cazul in care avem pasaport roman.Va multumesc!!!

Răspunsuri (17)

dorudorin92 #1
daca ai pasaport romanesc cu viza de resedinta in Moldova atunci trbuie doar sa depui dosarul la ambasada iar daca ai buletin romanesc atunci trebuie sa dai examenul de admitere
A răspuns pe 08.07.2011, ora 20:22
anilorac #2
si daca nu ai cetatenie? dai examen?
A răspuns pe 08.07.2011, ora 23:45
cepavick #3
Nu mai dai nici un fel de examen...
A răspuns pe 08.07.2011, ora 23:49
larissa #4
eu cu aceeasi intrebare dar daca depun la ambasada dosarul ca cetatean moldovean macar ca am toate documentele romanesti(pasaport cu resedinta in Romania,buletin la fel cu resedinta in ro si certificat ro) atunci tot dau examen de admitere macar ca depun cu documentele moldoveneshti va rog raspundeti-mi !!!!!! sunt ft stresata :(:(:(va multumesc
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:13
Pierro #5
Dacă ai buletin românesc nu poţi beneficia de privilegiile acordate cetăţenilor R.Moldova. De fapt, ai putea, dar în cazul în care se află că ai şi buletin vei fi nevoită să returnezi toate cheltuielile pe care le-a efectuat statul român.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:33
larissa #6
da daca eu imi schimb resedinta in RM, dar am si buletin ro tot trebuie sa dau examen de admitere ? :(
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:41
larissa #7
va rog mult sfatuiti-ma unde pot sa depun actele pt studii serioase in marketing?as fi bucuroasa in iasi,cluj,sau poate ma sfatuiti in alte orase va multumesc mult , sunt ft confuza pt ca chiar vreu cu adevarat studii serioase merci
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:16
crinna #8
Larissa, putem sa te sfatuim daca iti cunoastem mediile, nu putem zice nimic de orase astfel.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:18
larissa #9
pierro poti sami raspunzi la intrebarea care tiam dato anterior: "daca imi schimb resedinta din ro in md si la pasaport si la buletin atunci dau test de admitere la UMF la stomatologie in iasi? te rog mult ca sunt ft confuza si disperata multumesc ft mult
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:34
larissa #10
crinna multumesc pt raspuns. media mea pt 3 ani de liceu este 9.30, media bac 10,00 ce sanse am in orasele care li-am indicat sau pt ma sfatuiti ceva mai bun ,va multumesc anticipat
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:37
Pierro #11
Eu nu ştiu care e situaţia la medicină cu examenele de admitere.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:39
Pierro #12
Ai şanse bune!
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:40
Pierro #13
Cu asemenea medie ar fi păcat să faci marketing.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:41
abiturient #14
Salut, Pierro! de ce scrii ca e pacat cu sa mergi la marketing? crezi ca nu este perspectiva in domeniu? Si eu vreau sa fac marketing. Tot la universitate de prestigiu, cu profesori buni si cu perpespectiva de angajare rapida in munca. poate imi sugerati vreo idee? unde ar fi mai bine sa aplic. am si eu media foarte buna. Multumesc mult pentru raspunsuri.
A răspuns pe 11.07.2011, ora 11:36
Pierro #15
Părerea mea că marketingul poţi să-l studiezi de sine stătător sau la masterat. Având o medie bună e preferabil să faci o facultate mai serioasă, de exemplu: contabilitate, iar mai apoi la master să mergi pe mâna marketing-ului. Părerea mea.
A răspuns pe 11.07.2011, ora 12:45
abiturient #16
Salut, Pierro! Apreciez parerea ta.
Esti student la Cuza, nu? si eu acolo o sa vin.
Eu de fapt as vrea sa merg pe alta varianta, dar nu sunt sigura 100%. De aia si cer sfatul mai multor persoane. Cred ca mi-ar placea mult marketin-ul. Masterul l-as face in puplicitate si stiintele comunicarii. Ce parere ai? e buna combinatia? ce ai zis de contabilitate tot e atractiv, mai am citeva zile sa ma gindesc.... Ajitati-ma sa decid. Mulumesc tuturor. Salve, Pierro!
A răspuns pe 13.07.2011, ora 14:53
Pierro #17
Nu sunt student la Cuza şi nici nu am fost tentat să optez pentru această universitate, chiar dacă e una dintre cele mai bune din România.
A răspuns pe 13.07.2011, ora 14:58