Citrinka
A întrebat pe 10.07.2011, la 13:55
Salut,cine stie analiza de SIDA este obligatorie cind depui dosarele la Romania?????
Răspunsuri (9)
smartkolea
#1
da,obligatorie
A răspuns pe 10.07.2011, ora 13:58
cebymaster
#2
pt liceu 100 % nu treb
A răspuns pe 10.07.2011, ora 14:28
Citrinka
#3
multumesc mult
A răspuns pe 10.07.2011, ora 15:10
Pierro
#4
Nu e obligatorie şi nu induceţi lumea în eroare.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 15:15
krystina
#5
Depinde de universitate si oras. Mie, de exemplu, mi l-au cerut asa ca pentru orice eventualitate e mai sa il ai. Succes!
A răspuns pe 10.07.2011, ora 15:52
crinna
#6
Nu trebuie cand se depune la ambasada, doar in cazul cand esti admis... deja la facultate.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:36
panicoalina
#7
Aveti nevoie de analiza SIDA oricum, atunci cand depuneti dosarul la Universitate,daca ati fost admisi!
A răspuns pe 10.07.2011, ora 16:39
VasileTM
#8
Unele universitati (cum ar fi cele de medicina de exemplu) cer acte in plus. La dosarul depus la consulat nu este obligatorie prezentarea unui astfel de act, la universitate in schimb s-ar putea sa ti-l ceara, e bine sa te informezi din timp la secretariatul/biroul de relatii internationale al universitatii la care ai aplicat.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 19:15
stargame
#9
da eu daca depun, documentele la un colegiu din Rom, tot imi trebuie analiza la sida?
A răspuns pe 12.07.2011, ora 06:50