Sari la conținut

fokuspokus

A întrebat pe 10.07.2011, la 17:04

1.putem face o facultate pe baza de buget ca basarabeni..,pt ca ulterior sa facem o a doua facultatea deja fiind cetateni romani,si deci cu statut de cetateni romani putem obtine un alt loc bugetar..?
2.daca fac licenta in arte,exista posibilitatea sa fiu primita la master' la jurnalistica?
va multumesc anticipat))

Răspunsuri (4)

Pierro #1
1. E posibil; 2. Cred că da.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 17:46
VasileTM #2
1. Nu stiu daca este posibil dar cu siguranta este ilegal.
2. Desigur.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 19:00
Mihaela #3
Posibil in ambele cazuri. Oamenii care intr-adevar vor sa studieze trebuie incurajati, nu cei care iau bursa de la statul roman ca mai apoi sa isi bata joc si intr-un final sa abandoneze facultatea.
A răspuns pe 10.07.2011, ora 23:02
fokuspokus #4
va multumesc tuturor pt receptivitate))
ma intereseaza daca cunoasteti cazuri similare de basarabeni care au facut dublu studii bugetare:mai intai ca basarabeni apoi ca cetateni romani..(?)
A răspuns pe 11.07.2011, ora 12:13