Sari la conținut

cepavick

A întrebat pe 11.07.2011, la 14:23

Salutare,cît de informat nu aş fi,nu am găsit o asemenea informaţie care să mă clarifice: Spre exemplu
1)dacă în primul tur nu sunt admis,iar în caz că concurez în al doilea tur(desigur,dacă acesta se va desfăşura),pot să-mi schimb opţiunile,adică domeniul fundamental şi centrele universitare?
2)dacă sunt admis în primul tur,iar în turul doi din nou concurez,şi nu-s deacord cu locul obţinut,pot alege rezultatul din primul tur?

Răspunsuri (4)

Kopernicus #1
1.Nu vad de ce ai face-o,asta insemnand ma azi te vrei doctor,si maine politician.Lasand astea la o parte,cred ca da;
2.Daca esti admis in primul tur,nu mai poti concura si in al doilea,fiindca trebuie sa prezinti diploma de BAC in original;
3.Se scrie "de acord",sau,daca vrei sa fluidizezi vorbirea,"de-acord",asta ca o remarca...
A răspuns pe 11.07.2011, ora 15:14
cepavick #2
Nu a lucrat space-ul :)
A răspuns pe 11.07.2011, ora 15:19
pceolka #3
persoanele care au fost admise in turul I nu mai au posibilitatea sa aplice pt admitere in turul II.
A răspuns pe 11.07.2011, ora 22:36
Pierro #4
La ceea ce a spus PCEOLKA aş adăuga că în turul II vor participa la concurs dosarele celor care nu au trecut în primul tur.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 07:30