Sari la conținut

adaiulica

A întrebat pe 11.07.2011, la 19:18

Salut....am si eu o intrebare.....daca am media de bac 8.25 iar pe 3 ani de liceu media de 9 pot sa ocup un loc in stiinte economice? ce facultate si aproximativ pentru ce universitate as putea opta sa am mai multe sanse...ms anticipat

Răspunsuri (10)

cepavick #1
Şanse sunt întotdeauna,pozitiv gîndind! Vezi şi tu ce universităţi oferă locuri şi nu te avînta la cele mai rîvnite locuri,aka, UAIC,ASE Bucureşti,UBB
A răspuns pe 11.07.2011, ora 19:44
adaiulica #2
ms....asa m-am gindit si eu......dar ce universitati as putea opta????
A răspuns pe 11.07.2011, ora 19:57
cepavick #3
Dunărea de Jos,Universitatea din Bucureşti, ULBS,Univ.Ştefan cel Mare!
A răspuns pe 11.07.2011, ora 20:09
adaiulica #4
ms...
A răspuns pe 11.07.2011, ora 20:11
Pierro #5
Principalul e să crezi în şansa ta. Să te orientezi spre acele centre universitare care sunt mai puţin întrebate, adică să te strădui să eviţi oraşe ca: Sibiu, Bucureşti, Iaşi, Galaţi, Cluj, într-o oarecare măsură Suceava în cazul în care îţi doreşti să ajungi la studii în România, iar dacă ţii neapărat să fii admisă într-un oraş anume atunci nu-ţi rămâne decât să speri.
A răspuns pe 11.07.2011, ora 20:58
Kopernicus #6
@Pierro,Este buna Universitatea Valahia,in special faculatatea de Stiinte Economice?Se merita a da acolo?
A răspuns pe 11.07.2011, ora 21:08
adaiulica #7
ms la toti...am sa tin cont de ce spuneti
A răspuns pe 11.07.2011, ora 21:13
cepavick #8
@Pierro,ce te face sa crezi ca Sibiul e asa intrebat,imi pare putin luat in seama precum si Brasovul,Constanta,Tirgoviste. Eu cred ca cei mai multi vor la Iasi,Bucuresti,Cluj,Galati si Suceava! Timisoara nu prea se rup pt ca e departe si Sibiu tot!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 06:34
Pierro #9
Nu fac Ştiinţe economice, dar un lucru pot să-ţi spun sigur cei care învaţă aici se împart în două tabere: unii sunt mulţumiţi, iar alţii nu prea. Oraşul lasă puţin de dorit în viziunea unora, căci nu e prea dezvoltat, chiar dacă comparăm cu acelaşi Ploieşti, dar în schimb căminele sunt unele dintre cele mai bune.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 07:22
Pierro #10
Braşovul e destul de întrebat la fel şi Constanţa.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 07:26