Sari la conținut

Kopernicus

A întrebat pe 12.07.2011, la 08:38

Intrebarea mea se leaga de o alta adresata...As putea renunta la buletinul romanesc(nu la cetatenie),unde am domiciliul in Romania,pastrandu-mi insa pasaportul roman,ca la admitere sa pledez exclusiv ca cetatean moldovean?

Răspunsuri (1)

miha #1
tu pt admiterea la ambasada folosesti doar documentele moldovenesti, cele romanesti n-au nici o legatura, avantajul e ca nu vei avea nevoie de viza.Nu e nevoie sa renunti la buletinul romanesc, ba chiar e o prostie s-o faci.Bafta!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 16:46