vilikan
A întrebat pe 12.07.2011, la 09:16
Sall!Cum credeti cu media de bac 7.5 am sanse sa intru la drept, nu conteaza orasul. Dati-mi va rog ceva sugestii,opinii referitor la facultatile din orasele mai slab cotate. Parerea dvs conteaza mult pt mine. Mersi.
Răspunsuri (15)
alin4ik
#1
depinde fff mult ce oras vrei sa alegi.iti sugerez sa alegi orase precum craiova,ploiesti,pitestui unde se intra mai usor shi chiar poti sa iei si bursa....bafta
A răspuns pe 12.07.2011, ora 09:22
vilikan
#2
Alina in Galati crezi ca nam nici o sansa?
A răspuns pe 12.07.2011, ora 09:27
alin4ik
#3
la galati nustiu cum sta treaba..dar merita sa incerci daka asa de tare iti doresti,poate reusesti:)
A răspuns pe 12.07.2011, ora 09:29
vilikan
#4
imi doresc foarte tare in Ro......nu neaparat in Galati. Apropo tu esti studenta deja?
A răspuns pe 12.07.2011, ora 09:32
Pierro
#5
NU cred că ai şanse, dar încearcă. La Drept nu se prea dau multe locuri. Orientează-te spre alte facultăţi, spre exemplu Administraţie publică, căci ai putea să ai şanse, dar nu e sigur.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 10:26
Pierro
#6
NU cred că ai şanse, dar încearcă. La Drept nu se prea dau multe locuri. Orientează-te spre alte facultăţi, spre exemplu Administraţie publică, căci ai putea să ai şanse, dar nu e sigur.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 10:26
vilikan
#7
ms pierro pt sfat. si in ce oras as putea da la administrare publica? ms
A răspuns pe 12.07.2011, ora 10:40
Pierro
#8
Deja o să vezi ce oferte vor fi, dar să eviţi oraşele "aglomerate", adică Bucureştiul, Constanţa, Braşov, Cluj, Iaşi, Galaţi, Suceava, Sibiu, iar în celelalte ai şansa ta, chiar dacă nu prinzi un loc cu BURSă să ştii că şi în regim FĂRĂ BURSĂ nu e chiar rău, căci mergi să faci studii nu să te îmbogăţeşti.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 10:43
vilikan
#9
multumesc, o sa tin cont de ceea ce miai spus :) . toate bune!!!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 10:46
alin4ik
#10
da,sunt studenta deja anul 2 shi chiar la drept...shi sa-ti zic sincer sunt destul de multzi la drept chiar daka marea majoritate care au resuit nu au bursa adik la fara bursa fara taxa(la fel si eu)..dak crezi k nu o sa reusesti la drept incearca administratia publica,e o specialitate destul de buna,din cate stiu tot e din domeniul dreptului doar k licenta se face doar 3 ani
A răspuns pe 12.07.2011, ora 15:27
Tunusik
#11
Poti sa alegi si Targoviste, sunt sanse mari sa fii admis. Bafta!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 17:16
Mihaita
#12
Alin4ik.......... este diferenta intre facultatea de DREPT din RO şi RM?? Cu diploma din RO la drept, te poti angaja in RM?
A răspuns pe 12.07.2011, ora 18:54
vilikan
#13
mersi amici pentru opiniile voastre :*!!! bafta si voua
A răspuns pe 12.07.2011, ora 19:22
Pierro
#14
Principiile dreptului sunt aceleaşi, dar diferă legislaţia, însă dacă prinzi firul nu cred că e o problemă să te angajezi.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 19:31
Mihaita
#15
Mulţumesc Pierro! Chiar demult, căutam o "opinie" la această întrebare!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 19:47