Sari la conținut

Mihaita

A întrebat pe 12.07.2011, la 19:27

Admiterea este organizată, la majoritatea facultăţilor, sub forma concursului de dosare; excepţie face Facultatea de Drept, unde candidaţii vor susţine, începând din acest an, o probă la disciplina Limba română ce va reprezenta 50% din media finală.( A.I. Cuza, Iasi)
ESTE VALABIL,OARE SI PENTRU BASARABENI? VOM SCRIE SI NOI PROBA?

Răspunsuri (3)

crinna #1
Basarabenii nu dau examene!
A răspuns pe 12.07.2011, ora 19:29
Mihaita #2
Mersi mult, Crinna!
Putem depune la mai multe facultati din cadrul unei universitati?( Ex. la A. I Cuza din Iasi: la drept .... stiinte ale comunicari ....administratie publică?)
A răspuns pe 12.07.2011, ora 19:45
crinna #3
Poti depune la aceeasi universitate, doar ca specializarile sa fie din acelasi domeniu.
A răspuns pe 12.07.2011, ora 20:24