Sari la conținut

vilikan

A întrebat pe 14.07.2011, la 08:26

salut! spunetimi va rog daca am 17 ani si vreau sa depun actele la facultate in RO e nevoie sa mearga un parinte cu mine la depunerea actelor sau nu? mersi mult!!!

Răspunsuri (5)

panicoalina #1
Buna! Sigur la facultate la 17 ani? Sau la liceu? In cazul in care nu ai atins majoratul ai de nevoie de un parinte pt a te insoti!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 10:09
vilikan #2
Sigur k la FACULTATE!!! am fost dat la skoala de la 5 ani:). tu nu stii daca e posibil de facut ceva la notar in privinta aceasta. adika sasi dea akordul parintii sa se semneze altcineva in locul lor cum ar fi8 de exemplu un koleg de liceu??? multumesc
A răspuns pe 14.07.2011, ora 10:28
panicoalina #3
iti las id-ul meu de skype si acolo iti explic tot! ok? alinci_k_91
A răspuns pe 14.07.2011, ora 10:30
anita21 #4
Buna....si eu anul trecut am fost in situatia ta.....dar nu a fost nici o problema,nu a mers nici un parinte,am fost singura....pur si simplu, acasa, pe cererea din scriere s-a semnat un parinte....jos vei vedea ca este spatiu pentru semnatura parintilor,in cazul in care copiii sunt minori.
Si nu am avut nici o problema cu asta.
Bafta si tie ;)
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:17
vilikan #5
ms de incurajare anita :* bafta!!!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:32