Greeny
A întrebat pe 14.07.2011, la 11:18
Spuneti-mi cineva daca poti intra la studii cu diploma de la colegiu?
Răspunsuri (21)
panicoalina
#1
In Ro nu au nevoie de diploma de colegiu ci doar cea de Bac!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:32
crinna
#2
Sigur ca poti!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:35
panicoalina
#3
Mi-e foarte interesant crinna unde sa specifici datele din diploma de colegiu in cerere! Anul trecut am terminat colegiu si am plecat la studii in Ro pe baza diplomei de Bac, pe cand cea de colegiu nu are nici o atributie!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:39
crinna
#4
La colegiu nu ati dat BAC-ul?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:52
panicoalina
#5
Normal ca am dat, dar diploma de colegiu nu joaca rol mare!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:52
greeny
#6
diploma de la bac am depuso anul trecut la facultate la f/r
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:53
crinna
#7
Fara diploma de BAC nu cred sa primeasca, sorry... credeam ca o detii.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:55
greeny
#8
mdea........
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:55
greeny
#9
da cu media la bac 7,5 e posibil sa treci?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:56
panicoalina
#10
In acest caz mergi la facultate (daca e in Md) si ia diploma pt a face copie legalizata si problema s-a rezolvat!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:57
Pierro
#11
Diploma de specialitate obţinută la colegiu nu are nici o importanţă în procesul de admitere. Poţi participa la admitere doar în baza diplomei de BAC. Şanse ai, dar depinde de specialitatea şi oraşul pentru care optezi.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 11:58
greeny
#12
la geodezie sau cadastru vreau....
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:00
Pierro
#13
Ai învăţat la Colegiul de Construcţii?! :))
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:01
greeny
#14
aha :D
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:02
greeny
#15
e mare concursul la asa facultati?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:03
crinna
#16
Nu chiar.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:04
Pierro
#17
Nu ştiu care e concursul, dar trebuie să fii atent ca să "descoperi" această specializare în România, căci eu nu prea am găsit-o acum doi ani când am depus actele :)
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:06
greeny
#18
dar cum dar arata nr de locuri oferite la fiecare facultate?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 12:19
Pierro
#19
Nu numărul de locuri e problemă, ci denumirea specializării, pentru că nu coincide cu cea din Moldova. Exact denumirea specializării nu pot să ţi-o spun,dar să te uiţi atent la locurile oferite de Universităţile Agrare.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:04
greeny
#20
da daca e scris ca e numai un loc la geodezie in bucuresti inseamna ca doar o persoana va intra?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:52
Pierro
#21
Exact. Înseamnă că doar o personaă va fi admisă.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 16:50