love_for_jesus
A întrebat pe 14.07.2011, la 13:01
Salut! Ma numesc Dumitru, sunt din Republica Moldova, am absolvit Colegiul de Informatica,specialitatea Informatica, este posibila admiterea la universitate in Rominia in baza diplomei de colegiu,la specialitatea Informatica. Eu nu am absolvit examenele da bacalaureat, si nici nu doresc,vreau doar ca sa fiu inmatriculat la universitate in baza de diploma de colegiu,la aceeasi specialitate apsolvita in colegiu,doar ca voi face licenta ;), este posibil? Va multumesc mult dragii mei! si daca e posibil scrietimi va rog actele necesare si la care universitate e posibil. Ms mult!
Răspunsuri (6)
Pierro
#1
Ai făcut o greşeală mare că nu ai susţinut examenul de BAC :) La studii în România nu poţi fi admis fără diploma de BAC, deci diploma de specialitate nu are nici o relevanţă.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:07
panicoalina
#2
Buna Dumitru! Este pacat ca nu ai sustinut bac-ul, pentru ca asa nu poti depune pe baza doc de colegiu in Ro!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:07
love_for_jesus
#3
De ce dau intrebarea acesta si as dori un raspuns concret,ptca in tarile europene(unele de care sunt informat personal) este posibil admiterea in baza de diploma de colegiu,si in SUA aceeasi situatie, ba si mai mult in R. Moldova tot este posibil :) vreau un raspuns mai sigur :( daca e posibil.. da ori cum merci! ;)
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:16
love_for_jesus
#4
Ajutatima plzzz, stie cineva daca e posibil?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:21
Pierro
#5
Dacă nu crezi cuvintelor noastre citeşte METODOLOGIA şi vei vedea.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 13:45
panicoalina
#6
Daca e asa,poti merge in SUA pana la urma,daca acolo se admite asa ceva!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 14:02