Irynuka
A întrebat pe 14.07.2011, la 14:46
Buna, spuneti-mi va rog 1. Unde si cind va aparea repartizarea pe universitati, credeti ca se va schimba mult fata de anul trecut?
2. Ajutati-ma, va rog, macar in limite aproximative, cu ce medie se intra la drept (cu bursa sau fara). Aveti, poate colegi, prieteni care invata la drept. Optez pentru Cluj, Iasi, Sibiu sau Brasov, sau alt centru universitar.
Multumesc mult.
2. Ajutati-ma, va rog, macar in limite aproximative, cu ce medie se intra la drept (cu bursa sau fara). Aveti, poate colegi, prieteni care invata la drept. Optez pentru Cluj, Iasi, Sibiu sau Brasov, sau alt centru universitar.
Multumesc mult.
Răspunsuri (13)
panicoalina
#1
Anul trecut in Brasov au intrat cu 9.50 la bursa si 7 sau 8 fara bursa, depinde cate locuri vor fi repartizate anul acesta!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 14:54
Irynuka
#2
9,50 --- media de admitere sau 9.50 e media generala+media BAC? Multumesc.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 14:57
panicoalina
#3
Media de concurs sau cum ai spus tu de admitere!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:03
panicoalina
#4
Tu ce medie ai?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:03
Irynuka
#5
Hmmm, insuficienta...Am peste 9. Unde se mai face bine drept si concursul nu e foarte mare?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:05
panicoalina
#6
Adica ai peste 9 si vreai sa zici ca insuficienta? :D draga mea,mai asteapta cateva zile pana va aparea metodologia sia tunci singura iti vei da seama unde, ce si cum! In Brasov se face ft bine dreptul!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:08
Irynuka
#7
Multumesc de incurajare! Apropo, diplomele republicane se iau in consideratie numai atunci cind candidatii au rezultatele egale? Sau deloc nu se iau...?
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:10
panicoalina
#8
Se iau in consideratie cele internationale, dar pt orice eventualitate le poti lua cu tine! Bafta mare!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:13
Irynuka
#9
Multumesc!
A răspuns pe 14.07.2011, ora 15:15
Pierro
#10
Anul trecut s-a intrat la Târgovişte cu o medie puţin peste 9.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 16:54
Irynuka
#11
Multumesc mult, astept si alte sugestii. Cum e la Sibiu sau Iasi sau alte orase...
A răspuns pe 14.07.2011, ora 18:16
Pierro
#12
E bine, dar depinde de tine :))
A răspuns pe 14.07.2011, ora 18:24
crinna
#13
:))
A răspuns pe 14.07.2011, ora 18:24