KillerHaker
A întrebat pe 14.07.2011, la 17:00
Am o intrebare. Daca am deja cetatenia romana si adeverinta de nastere dar buletin si pasaport inca nu, in ce categorie voi intra eu, cetatean al RM sau al Romaniei?
Răspunsuri (3)
monah2010
#1
daca vrei sa fie bine nici nu aminti sa ai cet rom.Mergi nu cele MD
A răspuns pe 14.07.2011, ora 18:51
Pierro
#2
Principalul e să nu-ţi faci buletin, pentru că locurile se acordă pentru etnicii români din afara graniţelor, iar dobândind buletin devii automat cetăţean român cu domiciliul în România.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 19:03
KillerHaker
#3
ms
A răspuns pe 14.07.2011, ora 22:45