Sari la conținut

KillerHaker

A întrebat pe 14.07.2011, la 17:00

Am o intrebare. Daca am deja cetatenia romana si adeverinta de nastere dar buletin si pasaport inca nu, in ce categorie voi intra eu, cetatean al RM sau al Romaniei?

Răspunsuri (3)

monah2010 #1
daca vrei sa fie bine nici nu aminti sa ai cet rom.Mergi nu cele MD
A răspuns pe 14.07.2011, ora 18:51
Pierro #2
Principalul e să nu-ţi faci buletin, pentru că locurile se acordă pentru etnicii români din afara graniţelor, iar dobândind buletin devii automat cetăţean român cu domiciliul în România.
A răspuns pe 14.07.2011, ora 19:03
KillerHaker #3
ms
A răspuns pe 14.07.2011, ora 22:45