cristina.popa
A întrebat pe 15.07.2011, la 12:36
legalizarea la certificatul de studii gimnaziale
legalizarea la adeverinta medicala
legalizarea la certificatul de nastere
legalizarea la buletinul de identitate
legalizarea la pasaportul mamei
legalizarea la pasaportul tatalui
legalizarea la dosar
legalizarea la foaia matricola
Declaratie scrisa de parinti precum ca imi permit sa particip la concursul de admitere
Declartie scrisa de parinti precum sa imi permit sa plec peste hotare la studii
1poza 3/4
de ce mai am nevoie pentru admitere la studii preuniversitare?
legalizarea la adeverinta medicala
legalizarea la certificatul de nastere
legalizarea la buletinul de identitate
legalizarea la pasaportul mamei
legalizarea la pasaportul tatalui
legalizarea la dosar
legalizarea la foaia matricola
Declaratie scrisa de parinti precum ca imi permit sa particip la concursul de admitere
Declartie scrisa de parinti precum sa imi permit sa plec peste hotare la studii
1poza 3/4
de ce mai am nevoie pentru admitere la studii preuniversitare?
Răspunsuri (18)
lilik
#1
ai totul mai mult nimik nuti trebuie
A răspuns pe 15.07.2011, ora 12:43
cristina.popa
#2
merci mult mult de tot slava domnului ca am terminat:( acum asteptam admiterile
A răspuns pe 15.07.2011, ora 12:48
Lory
#3
buletinele parintilor trebuie? dar cele straine?
A răspuns pe 15.07.2011, ora 13:52
Lory
#4
shi este nevoie de 2 declaratii??? una adika pentru concursul de admitere shi alta pentru studii in rominia?...straniu eu am doar una(
A răspuns pe 15.07.2011, ora 13:56
DumitruGodina
#5
Daca ai descarcat metodologia, atunci poti gasi practic toate documentele necesare
A răspuns pe 15.07.2011, ora 14:10
alexander996
#6
Salut, eu am descarcat metedelagia insa am niste nelamuriri.
Copie dupa pasaport/carte de indentitate al candidatului si al parintilor/tutorilor legali eliberate de autoritatile din R.Moldova.
Si nu inteleg, este nevoie de copia posaportului, a cartii de identitate sau sunt obligatorii ambele?\
Multumesc anticipat!!!
Copie dupa pasaport/carte de indentitate al candidatului si al parintilor/tutorilor legali eliberate de autoritatile din R.Moldova.
Si nu inteleg, este nevoie de copia posaportului, a cartii de identitate sau sunt obligatorii ambele?\
Multumesc anticipat!!!
A răspuns pe 15.07.2011, ora 14:16
alexander996
#7
Imi cer scuze de greselile gramaticale provocate, ma grabesc!!!!
A răspuns pe 15.07.2011, ora 14:17
inga.boghean
#8
Eu mi-am facut copie legalizata la cartea de indentitate, in anii precedenti tot asa isi alegeau ori copie legalizata la pasaport ori la buletin...asa ca vezi si tu daca nu ai pasaport fa la buletin si invers daca le ai pe ambele fa la una nu conteaza care....
A răspuns pe 15.07.2011, ora 15:37
Pollynush
#9
dar care e foaia matricola...?? cea cu notele din clasele I-IX??
si trebuie copie la dosarul pana in clasele a IX??ms
si trebuie copie la dosarul pana in clasele a IX??ms
A răspuns pe 15.07.2011, ora 15:56
inga.boghean
#10
Foaia matricola este un tabel cu notele din clasa a V a IX, daca iti faci foaia matricola nu iti mai trebuie dosarul, pentru ca practic foaia matricola este extrasa din dosar
A răspuns pe 15.07.2011, ora 16:02
inga.boghean
#11
Daca trebuie la cineva exemplu de foaie matricola adresati-va
A răspuns pe 15.07.2011, ora 16:02
stargame
#12
Inga poti sa imi arati mie modelu de foaie de matricol, ms moolt
id skype - donicaandrei
id messenger - andreidonica...
astept
id skype - donicaandrei
id messenger - andreidonica...
astept
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:24
inga.boghean
#13
La noi un pik difera dar....:)
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:47
Irynuka
#14
Imi cer scuze, eu am gasit o alta lista de acte, nu la fel de voluminoasa, poate sa-mi explice cineva daca am tot:
a)Copii legalizate după:
1. diploma de bacalaureat (pentru absolvenţii promoţiei anului curent - după adeverinţa de absolvire a liceului, având înscrisă media anilor de studii şi a examenului de bacalaureat)
2. foaia matricolă privind studiile liceale, în care sunt înscrise şi notele / calificativele obţinute la bacalaureat.
b)Copie legalizată a certificatului de naştere
c)Copie legalizată a adeverinţei medicale care să permită accesul în colectivitate
d)Xerocopii după:
1. Buletinul de identitate/Cartea de Identitate
2. Anexa la buletinul de identitate cu indicarea domiciliului stabil.
e)Xerocopie după paşaport
f)1 Fotografie ¾, care se aplică pe cerere.
si ce fel de declaratie de la parinti.... nu am gasit asta in lista..
a)Copii legalizate după:
1. diploma de bacalaureat (pentru absolvenţii promoţiei anului curent - după adeverinţa de absolvire a liceului, având înscrisă media anilor de studii şi a examenului de bacalaureat)
2. foaia matricolă privind studiile liceale, în care sunt înscrise şi notele / calificativele obţinute la bacalaureat.
b)Copie legalizată a certificatului de naştere
c)Copie legalizată a adeverinţei medicale care să permită accesul în colectivitate
d)Xerocopii după:
1. Buletinul de identitate/Cartea de Identitate
2. Anexa la buletinul de identitate cu indicarea domiciliului stabil.
e)Xerocopie după paşaport
f)1 Fotografie ¾, care se aplică pe cerere.
si ce fel de declaratie de la parinti.... nu am gasit asta in lista..
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:50
Irynuka
#15
cred ca la universitare asta e suficent?
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:51
E-A
#16
documentele acestea sunt suficiente pentru studii de licenta
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:55
Irynuka
#17
Multumesc! si foaia matricola e neaparat copie legalizata, nu putem depune originalul?
A răspuns pe 15.07.2011, ora 18:56
cristina.popa
#18
lume legalizati actele ca va ignora
A răspuns pe 15.07.2011, ora 19:21