larissa
A întrebat pe 16.07.2011, la 10:17
va rog frumos spuneti-mi daca cu o medie de 8.42 pe 3ani de liceu si cu o medie de 9.50 la bac am sanse la buget fara bursa la medicina dentara ,macar la vrio una din toate universitatile de medicina din ro?va multumes sunt ft confuza si stresata din aceasta cauza ,ma bazez si pe faptul ca anul acesta statul roman ofera cele mai multe burse si locuri la buget unei alte tari adica RM si poate am ceva sanse mcar la vrio una din universitati
Răspunsuri (10)
Pierro
#1
Depinde foarte mult de concursul care va fi în acest an. Speră şi poate vei reuşi, chiar dacă s-ar putea să aştepţi şi cea de a doua repartizare a locurilor. Baftă!
A răspuns pe 16.07.2011, ora 10:32
larissa
#2
cu Doamne ajuta ! da de ce concurs ai in vedere?
A răspuns pe 16.07.2011, ora 10:37
Cris_e
#3
la mine e aceeasi situatie....este posibil cu o asa medie de intrat...as vrea foarte mult..si as vrea sa stiu daca este posibil...sa nu imi fac iluzii desarte
A răspuns pe 16.07.2011, ora 12:11
monah2010
#4
Ai ,draga sanse, ca media tii mare.Chiar daca n-o sa reusesti din primu tur, da eu sper ca o sa reusesti,va fi turul 2 ,unde o sa scrii deacuma ca vrei cu bursa dar, si FARA BURSA.La fara bursa o sa ai camin gratis si n-o sa plaresti invatatuta. E mai bine la fara bursa,decat in MD contra plata si acolo nu mai ai loc.Anul trecut au dat multe locuri la farmacisti si dintisti.Asa ca ai de unde alege.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 12:26
Cris_e
#5
deci din turul 2 la sigur poti fi admisa cu asa medie?
A răspuns pe 16.07.2011, ora 12:34
larissa
#6
monah2010 tu esti student la medicina dentara in ro dak da da vriun contact ca sunt mai multe intrebari pe cara vreu sati le adresez. skype ceva yahoo te rog frumos mc mult
A răspuns pe 16.07.2011, ora 13:29
pceolka
#7
incearca...:)
si ai grija ce optiuni alegi fiindk tre sa ti dai seama ca in orase ca Bucuresti, Iasi, Cluj sau Timisoara sansele tale st practic nule.
si ai grija ce optiuni alegi fiindk tre sa ti dai seama ca in orase ca Bucuresti, Iasi, Cluj sau Timisoara sansele tale st practic nule.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 19:35
liviu2011
#8
daca in Iasi,Cluj,Bucuresti nu sunt sanse atunci in ce orase trebuie de dat documentele
A răspuns pe 17.07.2011, ora 11:39
Pierro
#9
Şanse sunt, dar trebuie să "muşti atâta cât poţi rumega":)
A răspuns pe 17.07.2011, ora 11:50
AlinusH
#10
ai sansa!! iti zik eu:D sigur ai
A răspuns pe 17.07.2011, ora 13:13