Sari la conținut

milocik

A întrebat pe 16.07.2011, la 11:53

Este posibil de a intra cu 9.29 la Iasi la drept la buget? ma tem sa nu ramin pe drumuri , sau poate ce oras e mai bun in acest domeniu?

Răspunsuri (13)

sireoshka #1
Depinde de concurs.. si ce note o sa aiba elevii care doresk sa aplice la aceasta facultate. Nimeni n-o satsi spuna konkret " DA O SA INTRI" Eu de exemplu doream la economie..dar am vazut ku ce note au intrat anul trecus shi mam razgindit... miam ales altcewa..doar ka sa intr 100% shi la bursa... uite si tu in lista celor admishi in 2010... studiaza ku ce note shi la ce facultatsi au fost admishi ;)
A răspuns pe 16.07.2011, ora 14:28
whitefenix #2
dar de unde de luat lista?
A răspuns pe 16.07.2011, ora 14:35
Pierro #3
Speră, dar ţine cont că concursul la Iaşi e mare.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:34
milocik #4
pai,dar unde as putea depune,cam in ce orase este posibil de a avea un viitor mai bun in acest domeniu?
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:35
Pierro #5
Când vei vedea oferta, atunci te vei putea orienta mult mai uşor.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:38
adaiulica #6
sireoshka si ce facultate ai ales in cele din urma??? caci eu tot vreau economie...dar nu exclud si varianta unei altei facultati im cazul in care sunt sigura ca intru 100% ms mult
A răspuns pe 16.07.2011, ora 19:27
AlinusH #7
hello...lume)) nu va faceti griji ,.,,,sunt unii care au intrat la buget si cu medii mai mici de 8...;)
A răspuns pe 17.07.2011, ora 13:10
milocik #8
DA! stiu si eu insa nu la cuza la drept precis......din pacate
A răspuns pe 17.07.2011, ora 16:11
ladycristinna #9
Sireoshka ..de unde ai gasit lista cu ce note au fost admisi anul trecu??????????????????????????????????????????????????
A răspuns pe 17.07.2011, ora 18:14
Pierro #10
Lista în care să fie indicate mediile cu care au fost admişi este de la concursul din 2009. Poţi să intri cu o medie mai mică de opt, dar la facultăţi gen: pedagogie preşcolară, inginerie, etc.Depinde de concurs, dar la drept concursul e foarte puternic ca şi la medicină.
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:36
crinna #11
Precum si la St. Economice, Pierro;), concursul e mare!
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:45
Pierro #12
La ştiinţe economice depinde de oraş, pentru că locuri pentru economie se dau mai multe decât pentru drept.
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:51
crinna #13
Corect, aveam in vedere de Iasi si restul centrelor universitare de prestigiu.
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:52