Sari la conținut

sireoshka

A întrebat pe 16.07.2011, la 14:25

Salut ! Mi-am fakut kopie legalizata la cert.de nashtere. Dar el e de tip vechi, adika in limba rusa shi chirilika... dar datele mele sunt scrise in romana ... de exemplu "Имя/Нуме - Sergiu" nu pot sa apara probleme ??? nu trebuie tradus ?

Răspunsuri (6)

sweet_melody #1
salut..eu azi am fost si mi-am tradus certificatul de nastere in romana,pt ca am avut exact aceeasi problema ca tine,nu stiu sigur daca e obligatoriu,insa cind am fost la notar sa il legalizez pe cel vechi,mi-a spus ca trebuie sa fie in romana
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:29
Pierro #2
La Oficiul de Stare Civilă de la tine din raion sau municipiu depui cerere şi îl schimbi. Poţi da la urgentare.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:32
pceolka #3
e obligatoriu sa fie tradus
A răspuns pe 16.07.2011, ora 19:31
irka #4
la mine e la fel certificatul.....in cit timp ii fac traducerea?dovedim pina la admitere?
A răspuns pe 17.07.2011, ora 09:25
pceolka #5
dureaza ceva timp asa ka grabiti-va
A răspuns pe 17.07.2011, ora 17:21
sireoshka #6
Se face repede.. in jum de ora undewa... eu go miine ...
A răspuns pe 18.07.2011, ora 19:28