sireoshka
A întrebat pe 16.07.2011, la 14:25
Salut ! Mi-am fakut kopie legalizata la cert.de nashtere. Dar el e de tip vechi, adika in limba rusa shi chirilika... dar datele mele sunt scrise in romana ... de exemplu "Имя/Нуме - Sergiu" nu pot sa apara probleme ??? nu trebuie tradus ?
Răspunsuri (6)
sweet_melody
#1
salut..eu azi am fost si mi-am tradus certificatul de nastere in romana,pt ca am avut exact aceeasi problema ca tine,nu stiu sigur daca e obligatoriu,insa cind am fost la notar sa il legalizez pe cel vechi,mi-a spus ca trebuie sa fie in romana
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:29
Pierro
#2
La Oficiul de Stare Civilă de la tine din raion sau municipiu depui cerere şi îl schimbi. Poţi da la urgentare.
A răspuns pe 16.07.2011, ora 16:32
pceolka
#3
e obligatoriu sa fie tradus
A răspuns pe 16.07.2011, ora 19:31
irka
#4
la mine e la fel certificatul.....in cit timp ii fac traducerea?dovedim pina la admitere?
A răspuns pe 17.07.2011, ora 09:25
pceolka
#5
dureaza ceva timp asa ka grabiti-va
A răspuns pe 17.07.2011, ora 17:21
sireoshka
#6
Se face repede.. in jum de ora undewa... eu go miine ...
A răspuns pe 18.07.2011, ora 19:28