Sari la conținut

Dutza

A întrebat pe 17.07.2011, la 07:39

Am un cunoscut, are 19 ani,a terminat in 2008 scoala si nu a facut liceul ar putea sa depuna actele pentru admitere la colegiu/liceu in Romania? a incercat in Moldova la colegiu si deja a depus acum vara,dar in Romania e posibil chiar daca au trecut deja 3 ani de la absolvirea scolii?

Răspunsuri (5)

Kamaz #1
ar trebui sa aiba diploma de BAC, pentru ca altfel nu va putea fi inscris la dmitere
A răspuns pe 17.07.2011, ora 09:49
cris22 #2
dutza, daca vrea la liceu, tre sa aiba diploma de finisare a gimnaziului, cu examenele de capacitate date. nu cred ca ar fi probleme, doar sa aiba documentele in ordine
A răspuns pe 17.07.2011, ora 10:10
Dutza #3
si deci nu mai are nevoie de acordul parintilor facut la notar? :D apropo,cunoaste cineva colegii din Romania asemanator colegiului de transport din Md sau ceva liceu cu specialitate de genul?
A răspuns pe 17.07.2011, ora 10:46
AlinusH #4
well...prietenul tau e major , deci nu are nevoie de acordul parintilor pentru a lua parte la concursul de admitere si pentru a merge la studii in RO
A răspuns pe 17.07.2011, ora 13:04
Dutza #5
ok,merci.si referitor la colegii de transport din Romania stie cineva ceva?
A răspuns pe 17.07.2011, ora 18:59