Sari la conținut

varsator

A întrebat pe 17.07.2011, la 11:56

Salutare tutror!
Am o asa intrebare, de fapt sunt mai multe. 1. Cum sa procedez in situatia mea: am scoala medie terminata acum 1 an si am continuat studiile la o universitate, facand simultan si anul I si ore de BAC, iar la finele anului am sustinut si examenele de BAC si cele de facultate. Cum sa procedez in situatia mea vizavi de fisa cu media de 3 ani de studii de liceu. La anexa de la diploma de BAC este data doar media pe 3 ani de liceu. Nu ar fi o problema sa cer notele pentru a 12-a de la universitate, dar cum sa ma clarific cu clasa a X-a si a XI-a? Caci in atestatul de studii medii este data doar o singura nota care se presupune ca e media din clasa a X-a si a XI-a? si a 2 intrebare: cum credeti am sanse reale de a fi admis la medicina dentara in Romania cu nota media de liceu (3 ani)9,62 si nota medie a examenelor de BAC e 9,75? Multumesc!

Răspunsuri (5)

AlinusH #1
salut:D iti pot da un raspuns sigur doar la ultima ta intrebare....100% ai sanse...un prieten de al meu a fost admis la med.dentara avand media mai mica de 9 ;)
A răspuns pe 17.07.2011, ora 13:01
cris_e #2
pt Alinush...cu ce medie aproximativ...si in ce orase.?ca eu la fel doresc sa aplic la medicina dentara...si am med mai mica de 9...si imi fac foarte mari griji
A răspuns pe 17.07.2011, ora 14:22
crinna #3
Cu medie mai mica de 9, la medicina dentar nu merge.
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:16
varsator #4
Multumesc de raspuns cu cea de a doua intrebare. Sunt ceva mai linistit. Si inca ceva - fisa medicala ce tip trebuie sa fie "086 U" sau "086 e". Am gasit pe forum raspunsuri diferite. Multumesc si bafta tuturor!
A răspuns pe 17.07.2011, ora 19:54
cepavick #5
Intri fără probleme,100 % cu aşa medie! Iată cu foaia matricolă a ta va fi problemă deja!
A răspuns pe 17.07.2011, ora 22:04