Sari la conținut

E-A

A întrebat pe 18.07.2011, la 07:16

Buna ! Am si eu 2 intrebari : 1) xerocopiile la buletin si pasaport trebuie si ele legalizate ? 2) in cererea de inscriere in ciclul de licenta sunt stipulate 2 tipuri de burse : fara taxa de scolarizare si cu bursa sau fara taxa de scolarizare si fara bursa. Se poate de bifat ambele variante sau e strict necesar doar una ? Multumesc anticipat !

Răspunsuri (8)

Georgiana #1
La prima intrebare .. acolo scrie ca trebuie xerocopii .. si nu scrie nimic de legalizat inseamna ca nu trebuie .. eu de exemplu mi'am facut doar xerocopii si nimic mai mult ..
A răspuns pe 18.07.2011, ora 07:24
Georgiana #2
iar la a doua intrebare .. am inteles ca nu e gresit daca le bifam pe ambele ..
A răspuns pe 18.07.2011, ora 07:25
Pierro #3
Când am depus eu dosarul nu am avut vre-un act legalizat. Am făcut copii şi pe ele am scris cu pixul: "Conform cu originalul" şi nu am avut probleme.
A răspuns pe 18.07.2011, ora 07:40
cepavick #4
Tu ai riscat,noi nu riscam domle' Pierro! Mă bucură faptu că putem bifa ambele variante :)
A răspuns pe 18.07.2011, ora 07:47
Pierro #5
Nu am riscat :)) Am aflat informaţia de la cei care au depus actele în primele zile. Apropo, nu vă îmbulziţi din primele zile, oricum mare avantaj nu o să aveţi.
A răspuns pe 18.07.2011, ora 10:09
VikaB #6
Este o problema in cazul in care depun copie legalizata la buletin si certificat de nastere sau nu are importanta?
A răspuns pe 18.07.2011, ora 11:35
E-A #7
va multumesc mult pentru raspunsuri ! M-am clarificat un pic :)
A răspuns pe 18.07.2011, ora 14:59
Pierro #8
Pentru VikaB: nu e o problemă.
A răspuns pe 18.07.2011, ora 15:01