danilutza
A întrebat pe 18.07.2011, la 19:05
Deci, absolventii liceelor din Rep.Moldova care doresc sa dea dosarele la UMF Iasi( sau Cluj etc.) dar au dubla cetatenie (buletin expirat) cum procedeaza ?
Intr-un articol din metodologie scrie ca nu sunt numiti bursieri ai statului roman cei care au buletin de identitate romanesc..(dar pot opta pentru buget dar fara bursa? )
Multumesc din suflettt !!!! Astept cit mai urgent raspunsul :)
Intr-un articol din metodologie scrie ca nu sunt numiti bursieri ai statului roman cei care au buletin de identitate romanesc..(dar pot opta pentru buget dar fara bursa? )
Multumesc din suflettt !!!! Astept cit mai urgent raspunsul :)
Răspunsuri (4)
cepavick
#1
Bursier eşti numit indiferent dacă eşti la CU BURSĂ sau FĂRĂ BURSĂ! Dar dacă ai avut buletin românesc, nu te sfătui să participi la concurs..
A răspuns pe 18.07.2011, ora 20:13
Cris_e
#2
chiar si daca buletinul a expirat...oricum nu ai dreptul sa aplici ca basarabean...numai ca roman..
A răspuns pe 18.07.2011, ora 23:05
danilutza
#3
mda.....dar scrie inca ceva in metodologie ca : cei care au liceul absolvit in rep.Moldova dau dosarul la misiunile diplomatice din Moldova..nush ce sa mai cred...uuh((
A răspuns pe 19.07.2011, ora 07:28
Cris_e
#4
pai da....fac exceptie acei ce au buletin...ei trebuie sa aplice direct la universitate...
A răspuns pe 23.07.2011, ora 09:40