Sari la conținut

hypn0zis

A întrebat pe 19.07.2011, la 05:57

Daca am cetatenie romana dar am domiciliul stabil in Rep. Moldova (am pasaport dar nu am buletin), pot candida impreuna si pe locurile pentru romani?(romanii nativi, aia cu domiciliu/buletin de romanaia) (Pt moldoveni, nu au fost oferite locuri cu bursa/fara bursa la univer. de care sunt interesat)

Răspunsuri (4)

iriadna #1
suna la univers. si vb cu ei, posibil sa optezi pt studii cu taxa doar, dar vezi ce-ti zic ei, succes
A răspuns pe 19.07.2011, ora 06:20
danilutza #2
sigur ca poti saoptezi pentru bursa /fara bursa ;)) despre asta si se vorbeste in toata metodologia etnici romani cu domiciliul stabilin strainatate, care nu au resedinta buletin sau carte de identitate romana...
A răspuns pe 19.07.2011, ora 07:25
cepavick #3
Danilutza,citeşte mai atent! hypn0zis a zis că nu se oferă locuri la ce facultate doreşte şi ar vrea să concureze cu românii! Dar îmi pare că la ei admiterea s-a terminat,însă sună,interesează-te!
A răspuns pe 19.07.2011, ora 10:35
Danilutza #4
Sorry eu cu admiterile astea..pierd firul..:D
pai la ei s-a terminat deja admiterea( mai e si turul 2 din septembrie)..dar nu poti opta ca roman (neavind cv carte de identitate romaneasca) cel putin asa scrie in metodologie sao citesti atent..daca aveai macar liceul terminat dar totusi fara buletin intrai fara probleme..
dar mai intereseaza-teeee !!!!!!
Succese !!!
A răspuns pe 19.07.2011, ora 13:35