miss_sunshine1
A întrebat pe 21.07.2011, la 12:19
Salut :)
Cine ar putea sa-mi spuna daca as putea depune actele p/u studii universitate in Romania la consulatul din Cahul, eu fiind originara din Chisinau.
Cine ar putea sa-mi spuna daca as putea depune actele p/u studii universitate in Romania la consulatul din Cahul, eu fiind originara din Chisinau.
Răspunsuri (7)
dizseh
#1
RM e inpartita in parea de nord, sud si centru si chisinaul respectiv e in partea de centru asa ca nu prea cred dar poti sa incerci
A răspuns pe 21.07.2011, ora 12:46
jane_air
#2
Nu poti
A răspuns pe 21.07.2011, ora 15:56
VasileTM
#3
Atat timp cat ai domiciliul in R. Moldova nu e nicio problema.
A răspuns pe 21.07.2011, ora 15:56
cris22
#4
nu va faceti probleme, admiterea e in aceeasi perioada la toate consulatele. 31-8 august :)
A răspuns pe 21.07.2011, ora 16:12
ludmila_11
#5
dupa cite stiu eu, daca esti din ch in ch tre sa depui, la cahul simplu no sati permita. sunt 3 ambasade, respectiv 3 regini. fiecare are regiunea sa. parerea mea e ca nu poti. :)
A răspuns pe 21.07.2011, ora 17:42
ionlozovanu
#6
Dacă eşti din Chişinău nu poţi să depui la Cahul,anul trecut mulţi au fost respinşi aşa,fiecare depune la consulatul care corespunde regiunii sale !baftă la admitere!!!!!
A răspuns pe 22.07.2011, ora 09:13
ninutsika
#7
nu se permite in alta pare, poti doar in Chisinau
A răspuns pe 22.07.2011, ora 09:16