Sari la conținut

Dorinel

A întrebat pe 21.07.2011, la 19:55

o mica intrebare,in metodologia admiterii la facultatea de medicina.. erau 2 formule de caluclare a mediei, unul se baza pe exa,enl de intrare ( adica pentru romini) a doua se baza pentru locurile cu taxa.. noi basarabenii dupa e formual terbuie sa ne conducem?!

Răspunsuri (5)

pceolka #1
e vreo metodologie separata pt facultatile de medicina? :))
se calculeaza dupa aceeiasi formula generala:
(Mliceu+Mbac)/2, nr obtinut se inmulteste cu 0,9
apoi Bdom*0,1 si se adauga la nr obtinut mai sus.
Asta este nota de concurs. In orice caz anul trecut a fost folosita aceasta formula si nu cred sa fi fost schimbata....bafta la admitere ;)
A răspuns pe 22.07.2011, ora 10:34
whitefenix #2
ce e aia Bdom?
A răspuns pe 22.07.2011, ora 15:14
jane_air #3
un coeficient de bonificatie care pentru medicina e 7
A răspuns pe 22.07.2011, ora 18:07
Dorinel #4
dar daca aplicam farmaceutica?! Acest Bdom se schimba?
A răspuns pe 22.07.2011, ora 20:25
butterfly #5
Nu.
A răspuns pe 22.07.2011, ora 20:42