dimcikG
A întrebat pe 21.07.2011, la 20:37
Salut ...spuneti-mi va rooog cine stie...dupa ce am legalizat toate documentele .....originalele imi mai trebuie la ambasada pentru ca sa depun.....ca vreau sa dau si aici la noi,si nustiu ce sa fac.....va rooog mult cine stie .....spunetimi!!!!!MULTUMESC!!!!!!!
Răspunsuri (9)
ludmila_11
#1
eu am aceiasi problema. sper sa nu fie nevoie de originale. :)
A răspuns pe 21.07.2011, ora 20:42
dimcikG
#2
pai nustiu ce sa fac....pentru ca eu vreau sa depun si aici dar pina atunci se termina admiterea aici.......poate imi raspunde cineva care stie deja acest lucru...adica ce sa facem!!!!???????
A răspuns pe 21.07.2011, ora 20:46
cepavick
#3
După idee nu ar trebui.. Eu tot sunt în această situaţie,oricum! Se termină primul tur aici,se afişă rezultatele şi dacă totuşi ar fi nevoie la consulat,mergi şi le iai de la Universitatea unde ai depus!
A răspuns pe 21.07.2011, ora 21:08
dimcikG
#4
nustiu nustiu...cred ca e riscant lucrul asta!!!!dar daca intru aici..ce fac?????pe urma cum eau documentele???nu e o problema ce ma afecteza tare acum la moment!!!!nici nustiu ce sa fac!!!
A răspuns pe 21.07.2011, ora 21:12
butterfly
#5
Nu e nevoie de originale. E nevoie de ele abia dupa ce ai aflat ca ai fost admis in Ro, atunci pleci la universitatea din MD si le iai fara nici o problema cu recipisa pe care o primesti cind depui. Depuneti fara probleme aici.
A răspuns pe 21.07.2011, ora 21:45
alin4ik
#6
nu ai nevoie de originale la depunerea dosarului la ambasada,asha k poti depune in paralel shi las noi.o sa ai nevoie de originale doar dak intri
A răspuns pe 22.07.2011, ora 10:27
dimcikG
#7
va multumesc mult......
A răspuns pe 22.07.2011, ora 16:46
Dorinel
#8
Apropo o asa intrebare, nu este nevoie de nici un document de la universitatea de aici din Md care sa demonstreze ca ai depus originalele aici>:1 adica la o anumita faculatte din MD ?
A răspuns pe 22.07.2011, ora 21:04
butterfly
#9
Nu este nevoie. Dar tu, pentru orice eventualitate, sa ai cu tine recipisa (asa o foitza pe care o primesti dupa depunerea actelor la noi). Pe ea e scris ca diploma ta si ce ai mai dat acolo, sunt la universitate.
A răspuns pe 23.07.2011, ora 05:37