CiKs
A întrebat pe 23.07.2011, la 06:44
Buna! deci, pentru ca sa asteptam data depunerii documentelor linistiti, as fi vrut sa concretizam pina la urma de ce documente avem nevoie(pentru ca aud diverse idei cu cazier juridic, componenta familiei..bla bla). asa dar as dori o confirmare(se poate si mai multe) sau infirmare (cu completari si exemple), deci, :
cererea de inscriere (pe care o completam direct la consulat si pe care o si obtinem de acolo)
1 copie legalizata la : diploma de bac, foaia matricola, adeverinta medicala, certificat de nastere.
1 xerocopie dupa: buletin de indentitate cu fisa de insotire, pasaport.
1 fotografie 3/4
????????????????????????????????????????????????? asa e???
cererea de inscriere (pe care o completam direct la consulat si pe care o si obtinem de acolo)
1 copie legalizata la : diploma de bac, foaia matricola, adeverinta medicala, certificat de nastere.
1 xerocopie dupa: buletin de indentitate cu fisa de insotire, pasaport.
1 fotografie 3/4
????????????????????????????????????????????????? asa e???
Răspunsuri (9)
crinna
#1
Da!
A răspuns pe 23.07.2011, ora 07:44
VikaB
#2
Da,si eu am aceste documente.De cazier juridic am inteles ca va fi nevoie dupa ce aflam ca suntem admisi in Rominia.El va fi necesar cind ni se va deschide viza,pentru a demonstra ca nu a avem probleme cu politia.In orice caz mi-a spus despre asta o domnisoara care anul trecut a fost admisa in Rominia si la comisariatul de politie mi-au confirmat.
A răspuns pe 23.07.2011, ora 08:56
cepavick
#3
Foarte corect!
#VikaB,si de ce scrii Rominia si nu Romania?
#VikaB,si de ce scrii Rominia si nu Romania?
A răspuns pe 23.07.2011, ora 09:43
VikaB
#4
Uite ca am comis cepavick o greselutsa,tapam repede si nu am observat.Suntem oameni, e ceva firesc sa gresim,cred eu!
A răspuns pe 23.07.2011, ora 10:06
cepavick
#5
Nustiu nustiu,greseala mare (think)...
A răspuns pe 23.07.2011, ora 10:22
VikaB
#6
Hai sa nu vb mult si degeaba,ca din cite am observat si tu ai facut o greseala gramaticala in una din intrebarile postate de tine!In restul discutiilor poti vedea ca am folosit "a" si nu "i".
A răspuns pe 23.07.2011, ora 11:32
liviu2011
#7
da foaia matricola o are cineva caci eu am doar diploma de bac?\
A răspuns pe 23.07.2011, ora 20:58
CiKs
#8
foaia matricola trebuie sa O AVEM TOTI.... asa ca mergi la liceul pe care l-ai absolvit si cere foaia matricola cu note de la directoare sau secretara si fa-ti copie legalizata..succes :)
A răspuns pe 24.07.2011, ora 10:27
CiKs
#9
Multumesc tuturor pentru raspunsuri...ne vedem la consulat :D
A răspuns pe 24.07.2011, ora 10:27